به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛ حجت الاسلام اسلامی، مدیرکل بازرسی استانداری تهران در حاشیه برنامه ملاقات مردمی استاندار تهران با اشاره به اینکه برگزاری ملاقات مردمی مدیران یکی از تاکیدات مسئولان ارشد نظام است گفت: یک بخشی از دستورات مسئولان نظام این است که مدیران با مردم ارتباط نزدیک داشته و با آگاهی نسبت به مشکلات مردم دستورات لازم را صادر کنند.

وی افزود: استانداران هر یک ماه و یا در فرصتی نزدیک تر با توجه به میزان درخواست مردم جلسات ملاقات مردمی را برگزار می کنند و این روند در استانداری تهران نیز پیش گرفته می شود.

اسلامی با اشاره به پیگیری دستورات استاندار از سوی اداره کل بازرسی استانداری پس از برگزاری جلسات ملاقات مردمی عنوان کرد: گزارش پاسخگویی ادارات به پیگیری دستورات استاندار در جلسات ملاقات مردمی بلافاصله از سوی اداره کل بازرسی انجام می شود و تا دستیابی به نتیجه برای شهروندان و مراجعان ادامه دارد و گزارش اقدامات به استاندار ارائه می شود.

وی ادامه داد: موانع قانونی و یا در برخی موارد کوتاهی دستگاه ها در پاسخگویی به درخواست های مردمی در ملاقات با استاندار پیگیری و رفع می شود.

مدیرکل بازرسی استانداری تهران با بیان اینکه مردم استان تهران برای برقراری ارتباط با استاندار و حضور در جلسات ملاقات مردمی و بیان مشکلات و مسائل خود از طریق اداره کل بازرسی استانداری اقدام می کنند گفت:  یکی از راه های ارتباط  با استاندار،فرمانداران و مدیران کل دستگاه ها از طریق سامانه "سامد" ( ارتباط مردمی دولت و مردم) تلفن ۱۱۱ است که از سوی دولت تدبیر و امید مورد تاکید است .

اسلامی گفت: سامانه سامد امکان ارتباط مسئولان با مردمی که شرایط حضور فیزیکی در ملاقات مردمی را ندارند و از راه دور پیگیری مطالبات خود هستند، فراهم می کند.

 مدیرکل بازرسی استانداری تهران با بیان اینکه تلاش می کنیم هر سه هفته یکبار امکان ارتباط مردمی با استاندار از طریق سامانه سامد را فراهم کنیم عنوان کرد: مردم استان تهران برای ارتباط با استاندار و مدیران استان می توانند با شماره تماس ۴۱۱۷۸ اداره کل بازرسی استانداری تهران و یا هر روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ با سامانه تلفنی ۱۱۱ تماس بگیرند.

وی در پایان از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران به جهت اطلاع رسانی به موقع و اثرگذار نشست ها و ملاقات های مردمی استاندار و همچنین ارتباط مدیران و مسئولان استان از طریق سامانه "سامد"  تشکر کرد.