به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛ چالویی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران در خصوص برگزاری نشستی برای تصمیم گیری در روند تسریع در اجرا و دریافت نتیجه دو طرح کارورزی و کارآموزی گفت: در این نشست تصمیماتی برای برنامه ریزی ورود بخش خصوصی در جهت اطلاع رسانی اجرای این طرح در استان اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه طرح مهارت آموزی در استان تهران بیش از ۷۰ درصد اجرا شده است عنوان کرد: با شرایطی که دولت برای بخش خصوصی در رهایی از دغدغه جذب نیرو(حمایت بیمه ای) ایجاد کرده است انتظار از بخش خصوصی در این راستا افزایش می یابد.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با اشاره به اینکه نهایت همکاری با بخش خصوصی در جهت اجرای طرح اشتغالزایی اجرا می شود تصریح کرد: مهارت آموزی نیروها برای جذب در کارگاه های بخش خصوصی است و در آینده می توانند جذب این کارگاه ها و مکان های فعال در حوزه اقتصادی شوند.

چالویی در این مورد که بخش خصوصی کار خود را به خوبی انجام داده است یا خیر گفت: تا پیش از این تعامل مستقیمی بین نهاد دولتی و بخش خصوصی در حوزه اشتغالزایی نبوده است اما در حال حاضر از بخش خصوصی دعوت شده تا تعامل دوطرفه ایجاد شود و بتوانیم با پیشرفت و سرعت بیشتری این مهم را به سرانجام برسانیم.

وی با تاکید براینکه طرح کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است گفت: طرح کارآموزی برای متقاضیان دیپلم وکمتر از دیپلم است و همان کار استاد - شاگردی است.

به گفته چالویی؛دولت برای کار ورزی و کار آموزی هر فرد مبلغ ۳۰۰ هزار تومان درنظر گرفته است که به کارگاه ها به صورت ماهیانه یا دوماه یک بار پرداخت می شود , به هر کار آموز یا کارورز پس از مدت ۶ ماه گواهی نامه تعلق می گیرد و در سال ۹۶ از ۴۴۰ نفر ۳۰۰ نفر در کل استان توانسته اند گواهی دریافت کنند.