به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛ ابوطالب آذربرا ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، گفت:  نخستین و ویژ‌ه‌ترین خصوصیت حضرت زینب کبری (س) دین‌داری و عشق به خداوند است و این عشق الهی همه چیز و همه کس را در محضر ایشان ذوب می‌کند و در این راه حتی از خویشتن خویش می‌گذرند.

وی ادامه داد: ایمان و اعتقاد حضرت زینب کبری (س) به خداوند آن‌قدر بالاست که همه مصائب واقعه کربلا و شهادت عزیزان خودشان را در راه رضای حق تحمل می‌کنند و هنگامی که ابن زیاد از ایشان سئوال می‌کند «کار خدا را با برادرت چگونه دیدی؟» در جواب این سفاک می‌فرمایند «چیزی جز زیبایی ندیدم»، چراکه حضرت زینب کبری (س) این امر را در راستای خداوند و جاودانگی می‌دیدند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قدس در پایان متذکر شد: تجلی و نقش بسیار والای حضرت زینب کبری (س) به شکلی است که بعد از گذشت قرن‌ها باز هم از جلوه‌ منوری برخوردار است.

آذربرا اظهار داشت: مهمترین پیام حضرت زینب کبری(س) برای زنان و دختران، رعایت حجاب و عفاف است.

وی تأکید کرد: امروز بانوان ایران اسلامی وظیفه دارند تا با الگو گرفتن از حضرت زینب(س)، از ارزش‌های اسلامی دفاع و با حفظ عفت و حجاب توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان قسم خورده نظام را خنثی کنند.

 رییس کمیسیون اجتماعی و امور ایثارگران شورای اسلامی شهر قدس در ادامه به مانوس شدن نسل جوان با قرآن تاکید کرد و افزود: مانوس شدن نسل جوان با قرآن و فعالیت دانش آموزان در کنار تحصیل در زمینه های قرآنی و فرهنگی می تواند در تربیت نسل صالح و آینده ساز جامعه بسیار اثر بخش باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهرقدس به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) خانه فرهنگ علامه دهخدا با برگزاری جشنی از فرهیختگان قرآنی تجلیل کرد.

 

photo_2019-01-10_15-48-51

photo_2019-01-10_15-48-32