به گزارش خبرگزاری برنا تهران، آئین بزرگداشت دومین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و کواکبیان نماینده مجلس و دبیر کل حزب مردم سالاری در شهریار  اردوگاه شهید منتظری، امام جمعه و فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولان در اردوگاه شهید منتظری برگزار شد.

محسن هاشمی،  در این مراسم ضمن بیان اخلاق و رفتار خوب  آیت الله هاشمی تاکید کرد، زیبنده ترین خصلت هاشمی از خود گذشتگی بود، و همیشه یارو یاور رهبری و مردم بود.
 
وی ضمن تشریح برخی خصوصیات مرحوم هاشمی گفت : او با نشر کتابهای مختلف از ابتدای جوانی خود، راه مبارزه با استکبار را برگزید . 

هاشمی  با بیان اینکه احساس مسولیت یک سیاست مدار و شوق ان مد تواند فرد را به هدفش نزدیک کند گفت: آیت الله هاشمی همواره در کنار فعالیت های سیاسی و مبارزات انقلابی ، به شرکت در کلاسهای درس و فعالیت های مذهبی و معنوی اهتمام می ورزید . 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه سیاست مدار نباید خود ستایی کند گفت : هم اکنون کتابها و دست نوشته های مرحوم هاشمی در دست انتشار است و همگان می توانند از ان استفاده کنند . 
بزرگداشت دومین سال درگذشت ایت الله هاشمی رفسنجانی با حضور جمع زیادی از مسولان محلی و برخی چهره های سیاسی در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد .