به گزارش خبرگزاری برنا  تهران؛  جلسه شورای اداری شهرستان ری صبح امروز یکشنبه با حضور محسنی بندپی، استاندار تهران، پاشا مشاور استاندار ،سید فرید موسوی نماینده مردم تهران ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، آیت الله شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری اعضای شورای تامین سایر مسئولین دستگاه‌های عضو در این شورا در محل فرمانداری ویژه شهرستان ری برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری در این جلسه ضمن اشاره به ظرفیت ها و ویژگی های این شهرستان اظهار داشت: شهرستان ری یکی از شهرستان های مهم استان و وسیعترین شهر استان تهران است جمعیت آن از ۷ استان کشور بیشتر بوده و ما در کنار این ۶ هزار واحد صنعتی بالغ بر ۹ هزار و ۷۰۰ واحد صنفی داریم.
 
وی افزود: وجود فرودگاه بین المللی امام خمینی و بزرگراه های متعدد در حریم این شهرستان نقش مهمی را در حوزه حمل و نقل استان تهران برای اختصاص داده است. همچنین وجود بارگاه مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی و ۲۸ امامزاده بزرگوار در این شهرستان بچه توریسم زیارتی را به سیمای ری بخشیده است.
 
جمالی پور یادآور شد: شهرستان ری ظرفیت‌های کشاورزی و دامپروری قابل توجهی را داشته و تولیدات دامی این شهرستان در رتبه‌های اول و دوم در میان شهرستانهای استان قرار گرفته است. همچنین شهرستان ری با قدمت تاریخی هشت هزار ساله یکی از مهمترین شهرهای کشور از دیرباز تاکنون بوده و نقش قابل توجهی را در تاریخ این مرز و بوم ایفا کرده است.
 
معاون استانداری تهران خاطرنشان کرد: این شهر بزرگ متاسفانه به واسطه احاطه شدن توسط سرریز و آسیب‌های اجتماعی به منطقه آسیب استان تهران بدل شده واین مهم نیز توجه بیش از پیش دستگاه‌های متولی امر را می طلبد. علاوه بر این یکی از معضلات مبتلابه شهرستان ری وجود مرکز دفع پسماند و زباله آرادکوه در جنوب استان بوده که البته با بازدیدهای مکرر استاندار محترم، توجه ویژه دولت به دستور شخص ریاست محترم جمهور اقداماتی برای انتقال این مرکز در دست انجام خواهد بود. 
 
وی تصریح کرد:در طول شش سال گذشته که سعادت خدمت به مردم فهیم شهرستان ری را در فرمانداری داشتیم با کمک همه مدیران و مسئولین، نمایندگان محترم مردم در مجلس و ائمه جمعه توانستیم گام‌های جدی در رفع معضلات و آسیب‌های مبتلابه شهرستان برداریم. به عنوان نمونه در حوزه روستایی در وهله اخیر خدمات ارزنده ای به روستاییان منطقه ارائه شده و صحت خدمات دولت در این حوزه در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است. اکنون به نظر می‌رسد که زندگی در روستاها مطلوب مردم این منطقه بوده و امیدواریم در ادامه شاهد فراهم شدن بستر مهاجرت معکوس از شهرها و حاشیه شهرها به روستاهای منطقه باشیم.
 
معاون استاندار تهران یادآور شد: در حوزه مسائل اقتصادی و بحران های کارگری به رغم وجود بیشترین واحدهای صنعتی و صنفی در شهرستان خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده کمترین بحران های صنفی و کارگری را داشتیم و همواره سعی کردیم در کنار این مجموعه ها به عنوان یک حامی و پشتیبان عمل کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان نیست ضمن اشاره به بحث اعتبارات در استان تهران تاکید داشت : استان تهران دارای یکی از مظلوم‌ترین بودجه‌ها در سطح کشور است  با اعتمادی که مجموعه دولت به شخص استاندار محترم دارند شاهد گشایش های خوبی در حوزه بودجه استان و شهرستان ری باشیم