به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ محمد تقی زاده قائم مقام استاندار در ستاد مدیریت بحران استان تهران در مناطق سیل زده شهرستان دشت آزادگان با اشاره به وضعیت این مناطق اظهار داشت: تمامی اقدامات پیشگیرانه امدادی و خدمات رسانی به صورت مستمر و مداوم در منطقه در حال انجام بوده و در حال حاضر به شرایط تثبیت رسیده ایم.

وی افزود: سیل بند ها در نقاطی که نیاز به ترمیم آن وجود داشته در حال رسیدگی از سوی دستگاهها و عوامل ستاد مدیریت بحران استان تهران هستند و همچنین تخلیه آب روستاهایی که دچار آبگرفتگی شده بودند به صورت عملیاتی و مستمر در حال انجام است. با توجه به شیب منطقه شمال کرخه روستاهایی در شهرستان دچار آبگرفتگی شده که برای تخلیه آب این مناطق با پمپ های دارای اینچ بالا اقدام کرده‌ایم. همچنین پس از تخلیه آب راکد در این مناطق نیروهای خدمات شهری نسبت به پاکسازی آنها اقدام خواهند کرد.

تقی زاده در ادامه ضمن اشاره به  اقلام مورد نیاز در  شهرستان دشت آزادگان تصریح کرد: در حال حاضر اقلامی نظیر پشه بند،کلمن،کولرهای آبی کوچک ،ست بهداشتی و اقلامی از این دست در منطقه مورد نیاز بوده و نیاز دیگری به لحاظ سایر اقلام در منطقه نداریم.

نماینده تام الاختیار استاندار تهران در ستاد مدیریت بحران استان مستقر در شهرستان دشت آزادگان خاطرنشان کرد:یکی از سیل بند ها در چند روز گذشته در منطقه قدرت آباد دچار تخریب شده بود که با تلاش شبانه روزی عوامل ستاد در منطقه ترمیم لازم در این رابطه صورت گرفته و اکنون در مرحله تحکیم سیل بند با همکاری شهرداری تهران و سایر عوامل قرار داریم. در عین حال عمده تمرکز ستاد مدیریت بحران استان تهران بر رسیدگی به شرایط روستاها بوده و خوشبختانه در شهرها به پایداری نسبی نزدیک شده ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران همچنین یادآور شد: با توجه به اشتغال اکثر اهالی بومی مناطق شهرستان دشت آزادگان به حرفه دامداری و عدم امکان تامین و ارسال نیاز علوفه دام ها در استان خوزستان، به اداره کل جهاد کشاورزی استان تهران تکلیف شده تا علاوه بر اقدام برای تامین اقلام مورد نیاز، نسبت به تامین نیاز این منطقه اقدام کنند و در حال حاضر نیز چند محموله علوفه از سوی این اداره کل  ارسال و توزیع شده است.

تقی زاده عنوان کرد : در حال حاضر ماشین آلات اعزامی از استان تهران همچنان مشغول تثبیت وضعیت در منطقه بوده و به تدریج با رفع نیاز از میزان ماشین آلات مستقر کاسته خواهد شد. در عین حال، ستاد مدیریت بحران استان تهران تا برقراری پایداری شرایط در منطقه حضور خواهد داشت.