به گزارش خبرگزرای برنا از تهران؛ فرهادی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تهران که در راستای پیشبرد برنامه های ستاد مدیریت بحران استان مستقر در شهرستان سوسنگرد در این منطقه به سر می برد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اظهار داشت: صبح امروز جلسه ای با حضور امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فرماندار شهرستان ملارد نماینده شهرداری تهران و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری با فرماندار شهرستان دشت آزادگان برگزار شده و در این نشست مباحث عملیاتی و اجرایی مربوط به ترمیم سیل بند ها در نقاط مختلف شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ترمیم این سیل بند ها در نقاطی که امکان قطع مسیر تردد به جهت ورود آب وجود داشت به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم تا پایان وقت امروز شاهد اتمام عملیات عمرانی در این خصوص باشیم.

معاون استاندار تهران یادآور شد: تخلیه آب موجود در هشت روستایی که در منطقه شهرستان دشت آزادگان و سوسنگرد دچار آبگرفتگی شده اکنون توسط پرسنل آتش نشانی شهرداری تهران و سایر عوامل ستاد مدیریت بحران در دست اقدام قرار دارد. امیدواریم با اقدامات صورت گرفته در کمترین زمان ممکن با ترمیم سیل بند ها چهار روستا از زیر آب خارج شده و چهار روستای دیگر نیز به سرعت از شرایط کنونی خارج شوند.

فرماندار ویژه شهرستان تهران تصریح کرد: اکنون تهیه طبخ و توزیع بالغ بر ۵۰۰۰ غذایی گرم توسط ۳۲ موکب مستقر در شهرستان به صورت مستمر در حال انجام بوده و توزیع اقلام ضروری نیز توسط جمعیت هلال احمر صورت می گیرد.

فرهادی خاطرنشان کرد بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استان تهران مستقر در شهرستان دشت آزادگان مقرر شده تا در راستای رسیدگی به وضعیت آبگرفتگی ۸ روستای منطقه ۸ نفر از مسئولین از سوی فرماندار محترم این شهرستان معرفی و در هر یک از روستاها مستقر شوند تا امور امدادی، به لحظه توسط ستاد مدیریت بحران و با هماهنگی این افراد مسئول صورت بگیرد.

وی افزود: هم اکنون بالغ بر ۲۰۰ دستگاه سنگین اعم از لودر، بولدوزر، بابکت و کامیون های کمپرسی در منطقه مشغول عملیات عمرانی جهت ترمیم شکستگی سیل بند ها هستند و تا پایداری شرایط در منطقه به انجام عملیات خواهند پرداخت.

فرهادی در پایان نیز تصریح کرد: اکنون اوضاع در منطقه به شرایط عادی بازگشته و با توجه به اقدامات و کمک هایی که مردم و خیرین از استان تهران به منطقه ارسال کرده اند خوشبختانه نیاز خاصی در شهرستان دشت آزادگان به جهت اقلام ضروری وجود ندارد.