به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه سال دشواری پیش‌ِرو داریم گفت: استکبار از همه ظرفیت‌هایش در ایجاد تنش اقتصادی و برهم زدن آرامش کشور استفاده می‌کند.

وی بیان کرد: برای برون‌رفت از این وضعیت یکی از راهکارها توجه به تولید، رونق تولید و معیشت مردم است که مقام معظم رهبری نیز در بودجه ۹۸ توجه به معیشت مردم را گوشزد و امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند.

استاندار تهران افزود: هر قدر کسب‌وکار و فضای تولید افزایش پیدا کند می‌توان منابع ارزی را از طریق دادوستد با کشورهای همسایه تأمین کرد.

محسنی بندپی در ادامه با توجه به مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد: کنار طرح‌های نوسازی و بازسازی نباید از ضرورت سرمایه در گردش غفلت نکنیم چرا که برای دستیابی به مواد اولیه نیاز به سرمایه و نقدینگی بیشتر داریم.

وی همچنین تأکید کرد: انتظار این است که پرداخت مستقیم بانک‌ها با پرداخت غیرمستقیم و طرح‌های ارائه‌شده از سوی ستاد تسهیل همخوانی و برابری کند.

استاندار تهران سپس راجع به برگزاری جلسات این ستاد گفت: با توجه به اهمیت توجه به رونق تولید جلسات این ستاد باید یک هفته در میان برگزار شود ضمن اینکه کمیته‌های ذیل کارگروه نیز باید هر هفته تشکیل جلسه دهند.

وی همچنین تصریح کرد: کارگروهی متشکل از بزرگان برای داوری پرونده‌های بانکی شکل گیرد تا در حوزه پرداخت بانک‌ها عملکرد بهتری ارائه شود، ضمن اینکه شورای عالی بانک‌ها نیز باید در استان تهران شکل بگیرد تا طرف حساب ما معلوم باشد.

استاندار تهران ادامه داد: برای رفع محدودیت‌هایی که به‌واسطه قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰کیلومتری استان صورت گرفته با رعایت قوانین زیست‌محیطی در حال تلاش هستیم تا زمینه اشتغال را توسعه دهیم.

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به خروجی نامناسب پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها از نمایندگان استان تهران و وزیر اقتصاد برای استماع عملکرد بانک‌ها دعوت می‌کنیم تا شرایط بهتر شود.