به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ دیدار صمیمانه اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور با آیت‌الله ری‌شهری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با حضور محسنی‌بندپی، استاندار تهران و سایر اعضا در محل این آستان مقدس در شهرستان ری برگزار شد.

انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران در این جلسه، اظهار داشت: برنامه‌های اجرایی و برنامه‌ریزی لازم در دهه کرامت از مسائل مهمی است که همه باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم. آنچه در هفته کرامت به دنبال آن بوده و در تلاش هستیم تا این مسئله به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، تبیین و ترویج سیره پرنور ائمه(ع) است.

وی افزود: اگر امروز، متخصصین عرصه مددکاری اجتماعی در یاری‌رسانی به آسیب‌دیدگان فعال هستند، الگوی این افراد، حضرت علی(ع) است که به عنوان یک اسوه این علم از سیره و مسلک آن امام عزیز سرچشمه می‌گیرد.

مقام عالی دولت در استان تهران یادآور شد: انقلاب اسلامی، نقش قابل توجهی در ارتقا شاخص‌های توسعه‌ای در کشور ایفا کرده و در سایه این رخداد جهانی بود که امروز، شاهد توسعه و آبادانی در جای‌جای کشور هستیم.

محسنی‌بندپی، تصریح کرد: استکبار جهانی در هیچ برهه‌ای، مانند امروز، به صورت همه‌جانبه علیه ملت ایران اقدام نکرده و با تمام اهرم‌های خود، اعم از تحریم، فشار اقتصادی و ترویج ناامیدی در جامعه به مقابله با مردم آگاه ایران نیامده است.

وی یادآور شد:  آنچه می‌تواند که ما را از این خدعه‌های خصمانه، مصون نگه دارد، همین بحث پیاده‌سازی سیاست‌های اجرایی دهه کرامت است. باید دید تا چه میزان در تعمیق خدمات شفاف و صادقانه به مردم موفق بوده‌ایم. یکی از دلایلی که سرمایه اجتماعی آسیب دیده، اقدامات برخی از ما مسئولین است و باید در خدمت صادقانه به مردم به عنوان ولی‌نعمتان خود، اهتمام داشته باشیم.

وی عنوان داشت: در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید نامگذاری شده، کارگروه‌های ستاد تسهیل سرمایه‌گذاری و ستاد رفع موانع تولید در تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید هستند و در این بین گاها، شاهد این هستیم که ماحصل ساعت‌ها جلسات و تصمیمات برای این رونق و تسهیل از سوی مثلا، یک بانک وتو می‌شود و این دست اقدامات شایسته و هم راستا باسیره اهل بیت(ع) نیست. باید تلاش کنیم تا سیاست‌ها و سیره امامان معصومین را در دستگاه‌های اجرایی نهادینه کنیم.

استاندار تهران، خاطرنشان کرد: با آسیب‌های اجتماعی زیادی نظیر حاشیه‌نشینی، کودکان کار و خیابان، اعتیاد و امثال آن هستیم و مقابله با این آسیب‌ها، تنها با اتکا به ایمان و اعتقاد به سیره ائمه مقدور خواهد بود. در نشاط، شادابی، امید و انگیزش و تعمیق آن در جامعه است که می‌توان جامعه را به آینده روشن پیش رو نوید داده و در توسعه کشور با انگیزه دوچندان ظاهر شد.

مقام عالی دولت در استان تهران، تاکید داشت: به همه دستگاه‌های اجرایی استان تکلیف کردیم که در پربار برگزار کردن مراسمات دهه کرامت، توجه مضاعف داشته و نسبت به اجرای سیاست‌های این حوزه اهتمام داشته باشند. باید زمینه شادی و نشاط مومنانه را در جامعه پیاده کرده و با جامعه پر تلاش و پویا به مقابله با توطئه‌های استکبار بپردازیم.