به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ حمید کاظمی صیاد معاون خدمات شهری شهرداری قدس با اشاره به پروژه ساماندهی کانال زرنان اظهار داشت: کانال زرنان واقع بلوار شهید حاج قاسم اصغری و خیابان شهید افراسیابی به صورت کانال روباز بود و آب‌های سطحی از چند خیابان شهر به این کانال هدایت می‌شد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از این کانال افزود: زباله‌ها و پساب انباشته شده در این کانال، موجب ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی زیست محیطی شده بود و برای ساکنان محل مشکلات بهداشتی و زیست محیطی را ایجاد کرده بود.

معاون خدمات شهری شهرداری قدس بیان داشت: پیش از این، در سال به دفعات، این کانال توسط عوامل خدمات شهری لایروبی و پاکسازی می‌شد ولی به فاصله کمی دوباره به وضعیت قبلی خود باز‌ می‌گشت که علاوه بر مشکلات زیست محیطی، خطرات جانی برای ساکنان به ویژه کودکان داشت.

کاظمی صیاد با اشاره به تصمیم اتخاذ شده گفت: بنابر این تصمیم بر این گرفته شد تا جهت تسهیل هدایت آب های سطحی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها این کانال سرپوشیده گردید، تا آب از طریق کانال عبور داده شود و با خاکریزی و روسازی کانال، معبری برای عبور ساکنان ایجاد می گردد تا مشکلات قبلی از بین رفته و بهداشت محیطی افزایش یابد.

وی در پایان با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه تصریح کرد: این پروژه به طول ۳۳۵ متر در حال انجام است و منحول گذاری و 200متر لوله‌گذاری در آینده نزدیک به پایان خواهد رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: