به گزارش خبرگزاری برنا ؛ چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و هیچ گاه چنین هجمه رسانه ای را علیه دولتی شاهد نبودیم!  غیر از اینکه برخی روزنامه ها و سایت ها  با  تلاش شبانه روزی در حال تخریب و تضعیف دولت هستند، صدا و سیما هم در این میان یکی از بزرگترین منتقدان دولت محسوب می شود!

طبق انتشار اخبار رسانه های خبری از  بودجه سال 98 دولت برای صدا و سیما،  بودجه  این مجموعه بزرگ در سال ۹۸، حدود یک هزارو ۸۴۰ میلیارد تومان اعلام شده است!

بودجه تعیین شده در سال ۹۸، از افزایش حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی نسبت به سال قبل حکایت دارد؛ روند متداولی که در بودجه‌گذاری هر سال جریان داشته است. همچنین مصارف پیش‌بینی‌ شده افزایش سقف بودجه سال ۹۸ کشور برای این سازمان، ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

صدا و سیما این بودجه عظیم را دریافت می کند تا خدای ناکرده درجهت تضعیف و کمرنگ کردن اهداف سیاسی، بین المللی، اقتصادی، فرهنگی و ... دولت باشد؟ پس از برجام  مخالفان دولت اعلام کردند که برجام بر علیه ایران و به نفع کشورهایی چون آمریکا و اسراییل است! و برجام را یک ترکمانچای دیگر قلمداد کردند!

با روی کار آمدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا و زیر پا گذاشتن برجام  چیزی از هجمه های این عزیزان کم نکرد. در جایی که خود آمریکا و اسرائیل توافق برجام را به ضرر خود تصور می کنند، برخی از رسانه ها این نگاه را قبول ندارند و همچنان در حال تخریب این توافق سیاسی هستند!

نگارنده این سطور الفبای  دنیای سیاست  را هم نمی داند اما با این مقدمه اذعان می دارد که خیلی عجیب  نیست  رسانه ملی که  با بودجه دولتی اداره می شود، با ساخت و تولید یک سریال 30 قسمتی  در جهت تضعیف دولت تلاش  کند؟!

سریال «گاندو» به کارگردانی «جواد افشار» با  ماجرای تبادل« جیسون رضاییان » خبرنگار ایرانی – آمریکایی  واشنگتن پست از شبکه سوم سیما  پخش شد و حاشیه های زیادی  ایجاد کرد.

اگر دولت بخواهد شکواییه ای تنظیم کند و نسبت به  نگاه  صدا و سیما به دولت  اعتراضی داشته باشد باید به کجا مراجعه کند؟  اصولا فشار بر دولت و تضعیف شخصیت های دولتی آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟ شاد کردن دشمنان ایران نیست؟

مفاسد اقتصادی دانه درشت، دار و ندار این مردم شهید پرور،  مظلوم و مهجور  را  به غارت بردند و می برند، صدا و سیما چند فیلم و سریال برای رسوایی این آدم ها ساخته است؟

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال «رونق تولید» نام گذاری شد چند سریال شاخص با موضوعیت رونق تولید ساخته شد؟ مشکلات چند کارخانه بزرگ تولیدی کشور در قالب گزارش مطرح و مرتفع گردید تا چرخه تولید کشور رونق بگیرد؟

صدا و سیما چند بار در یک فیلم مستند  پرونده  قضایی یک اختلاس  را  نشانه گرفته است؟ آن وقت در سریال گاندو شخصیت سیاسی دکتر ظریف را  که در این چند ساله  سردار مبارزه  با آمریکا بوده و هست را نشانه می رود!

به جای تضعیف  دولت مردان خودمان،  بروید ریشه های جدایی مردم از صدا و سیمای کشور را  مورد بررسی و کنکاش  قرار دهید. چرا خیلی از مردم تلویزیون ایران را تماشا نمی کنند؟ چرا برخی از شبکه های فارسی زبان با 40- 50 تن کارمند تعداد قابل توجه ای از مردم ما را جذب شبکه های خود کرده اند؟! دشمن با میلیونها دلار در اندیشه شبیخون فرهنگی به کشور ما است، آن وقت ما برای مقابله با آنان زیر پای خودمان را خالی می کنیم؟!

در مقامی نیستم که بخواهم در باره محتوای طرح شده در سریال گاندو نظری داشته باشم اما می توانم به عنوان یک ایرانی  در این سطور اعلام کنم که؛ کاری نکنیم تا دشمنان این کشور و مردم شاد  شوند همین؛  باقی دعای خیر شما...

 

مجید فلاح شجاعی 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: