به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ مسعود مختاری با اشاره به اینکه روان سازی بار ترافیکی معابر یکی از روشهای مؤثر در بهبود کیفیت زندگی شهری محسوب میگردد، گفت: تصادفات رانندگی و گره های ترافیکی معضلی است که در معابر و شوارع اغلب کـشورهای دنیـا و از جملـه ایـران وجود دارد و به خصوص این مشکل در مناطق شهری، موجب کاهش سطح ایمنی ترافیک، افـزایش زمـان تـأخیر سـفرها، افزایش مصرف سوخت خودروها و نیز آلاینده های تولید شده توسط آنها می‌شـود.

شهردار قدس افزود: با توجه به محدود بودن سطح سواره رو موجود در چرخه ترافیکی شهرها، علاوه بـر نیـاز روزافـزون بـه اجـرای پروژه‌های عمرانی با هدف روان سازی ترافیک، نیاز به ساماندهی وضع موجود و رفع گره‌های ترافیکی و اصـلاح نقـاط حادثه خیز نیز احساس می‌شود.

وی بیان داشت: شهر قدس با توجه به تراکم بالای جمعیتی، با حجم بالایی از خودرو و میزان گسترده ای از عبور و مرور در معابر مواجه است و با توجه به عدم طراحی و پیش بینی معابر اصلی و فرعی شهر برای جمعیت کنونی، مشکل ترافیک از معضلات اساسی شهر به حساب می‌آید.

مختاری گفت: در همین راستا مجموعه مدیریت شهری تمرکز خود را بر رفع مشکلات و گره‌های ترافیکی در سطح شهر معطوف کرده است و با انجام اقدامات مختلفی همچون آزادسازی و تعریض معابر جدید، افزایش عرض خیابان‌ها و بلوارها، انجام اصلاحات ترافیکی، نصب دوربین‌های ترافیکی و کنترلی سعی در بهبود وضعیت کنونی دارد.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین اقدامات اصلاح هندسی صورت گرفته در راستای روان سازی بار ترافیکی می‌توان به اصلاح هندسی دوربرگردان‌های بلوار ۴۵ متری انقلاب به عنوان مهم‌‌ترین بلوار شهر اشاره کرد که با این اقدامات شاهد کاهش بار ترافیکی در زمان اوج تردد هستیم.

شهردار قدس تصریح کرد: در ۳ ماهه نخست سال جاری نیز اقدامات متعددی در راستای اصلاحات هندسی در سطح شهر انجام پذیرفته که از جمله آن می‌توان به اصلاح هندسی دوربرگردان‌های بلوار ۳۰ متری جمهوری، اصلاح هندسی محل تلاقی بلوار مصلی و بلوار ۴۵ متری انقلاب، طرح اصلاح هندسی میدان نبوت، اصلاح هندسی زیر گذر امامزاده حضرتین، تکمیل طرح اصلاح هندسی لچکی خیابان مبارزان و اصلاح هندسی راست گرد انتهای بلوار شهید کلهر جهت اتصال به محور چیتگر اشاره کرد.

مهندس مختاری در خاتمه خاطرنشان کرد: این شهرداری با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالقوه معابر شهری در جهت روان سازی بار ترافیکی معابر و تسریع و تسهیل در تردد به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات شهروندان برنامه ریزی و تلاش می‌کند ولی نقش همکاری و مشارکت شهروندان در راستای حل گام به گام این مسأله در نقاط مختلف شهر نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: