به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سومین جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان تهران  با حضور گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران، محمدی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران و مدیران و اعضای کمیسیون در محل استانداری تهران برگزار شد.

در این جلسه موضوع تفاهم نامه با  آموزش و پرورش، ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون با تعامل دستگاه های عضو،نحوه استقرار نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی گمرکات و گزارشی از تعامل دستگاه های تعزیرات،اصناف و نیروی انتظامی در برگزاری گشت های مشترک و گزارش یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران از وضعیت گشت و رصد حفاظت از میراث فرهنگی ارائه شد.

همچنین در این نشست؛ پس از طرح مشکلاتی در حوزه تامین نیرو و امکانات در اجرای گشت های مشترک؛ گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با اشاره به ضرورت بهره مندی از اقدامات اثرگذار و فرهنگ سازی به جای برخوردهای ضربتی با عرضه کنندگان کالاهای قاچاق گفت: اصناف و اتحادیه ها نقش مهمی در همراهی کسبه برای مقابله با فروش و عرضه کالاهای قاچاق به عهده دارند و این بخش ها در گشت های مشترک نیروی انتظامی و تعزیرات اثرگذار هستند.

در ادامه ، صابری سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران نیز در گزارشی با اشاره به اینکه قاچاق در حوزه میراث فرهنگی در سه بخش اموال تاریخی و فرهنگی،صنایع دستی و دستگاه های فلزیاب یافت می شود گفت: در بخش اموال تاریخی راه اندازی اداره مشارکت های اجتماعی،اختصاص سامانه ۰۹۶۶۲ برای دریافت گزارش های مردمی،افزایش هزینه ارتکاب جرم،گشت زنی با همکاری نیروی انتظامی از جمله اقدامات انجام شده است.

وی افزود: در حوزه مقابله با قاچاق صنایع دستی ؛تدوین و ابلاغ دستورالعمل مبارزه با قاچاق صنایع دستی،ممنوعیت واردات ۱۴۷ قلم صنایع دستی خارجی،گشت میدانی در بازارهای صنایع دستی در دستور کار قرار گرفته است.

مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: دسترسی به سامانه رصد فضای مجازی و فیلترینگ سایت های خرید و فروش غیرمجاز دستگاه های فلزیاب و مسدود شدن ۷۲ سایت طی ۵ ماه اخیر از جمله اقدامات انجام شده است.

وی در پایان گفت: تاکنون و طی  ۳۳ عملیات ؛۸۴۶ شیء اصل،۵۲۴ شیء تقلبی و ۱۵۳۰ دستگاه فلزیاب کشف کشف شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: