"علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  ۵ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  ۹۴ متر و با دبی ۸  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۵۸ هزار و ۴۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ  تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی ۳ مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، ۱ مورد توقیف دستگاه حفاری غیرمجاز ، ۳ مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۴ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

توقیف عملیات حفاری غیر مجاز در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از توقیف عملیات حفاری غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "علیرضا نیکنام" با بیان این مطلب اظهار داشت: با تلاش همکاران گشت و بازرسی و واحد حقوقی امور منابع آب از عملیات حفاری یک حلقه چاه غیر مجاز جلوگیری و ادوات حفاری شامل پمپ کف کش و بالابر در منطقه پاسداران تهران با دستور قضایی توقیف و به پارکینگ تحت نظر منتقل شد.

وی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

نیکنام تصریح کرد: هرگونه عملیات حفاری باید با مجوز امور منابع آب تهران بزرگ صورت گیرد در غیر این صورت دستگاه و ادوات حفاری غیر مجاز توقیف و از طریق مراجع قضایی پیگیری حقوقی صورت می گیرد چراکه منابع آب زیرزمینی جزو انفال بوده و تعرض به این منابع برخورد قاطع قانونی را به همراه خواهد داشت.

آزادسازی مساحتی بیش از ۳۵۰ متر مربع  از تصرفات بستر رودخانه کن در حوزه عملکرد تهران بزرگ    

علیرضا در ادامه با اشاره به اقدامات امور منابع آب تهران بزرگ در جهت رفع تصرفات غیر مجاز گفت: با تلاش کارشناسان حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آبهای سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره ۴ ذیل ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب از سوی معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، مساحتی بیش از "۳۵۰ متر مربع" از بستر رودخانه کن واقع در جاده سولقان ازتوابع شهرستان تهران در قالب ۱ فقره دستور قضایی که شامل تخریب بنا، محوطه سازی و فنس بوده است را در قالب آزادسازی رودخانه از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.

نیکنام تاکید کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع آب تهران یادآور شد: این امور به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: