به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ حسین عباسی در نشست هم اندیشی با تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار کرد: شهرستان پیشوا از ظرفیت های خوبی به ویژه در زمینه گردشگری مذهبی و کشاورزی برخوردار است.

وی گفت: با وجود اینکه پیشوا مبدأ قیام 15 خرداد سال ۱۳۴۲ است و همچنین علیرغم قرار گرفتن بارگاه ملکوتی حضرت جعفر بن  موسی الکاظم (ع) برادر گرامی امام رضا (ع) در این شهرستان، متأسفانه هنوز بیشتر مردم، پیشوا را نمی شناسند.

فرماندار پیشوا افزود: باید با برنامه ریزی های دقیق به خصوص ساخت فیلم یا مجموعه های قوی تلویزیونی در رسانه ملی و سینما، پیشوا و نگاه انقلابی مردم این منطقه به صورت یک برنامه ملی ساخته و معرفی شود. 

وی بیان کرد: ما نیز تا آنجا که بتوانیم کمک می کنیم تا این اتفاق مهم در سطح ملی به مرحله اجرا در بیاید.

عباسی با اشاره به اینکه شهرستان پیشوا قطب کشاورزی استان تهران و کشور محسوب می شود، افزود: این قابلیت ویژه نیز باید با بهره گیری از ابزار رسانه و به ویژه در قالب تلویزیون معرفی شده تا از این طریق زمینه توسعه گردشگری کشاورزی در شهرستان فراهم شود.

در این نشست هم اندیشی، مدیرعامل مرکز گسترش سینمایی مستند و مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی هم آمادگی خود را برای معرفی شهرستان پیشوا از زبان هنر اعلام کردند.

گفتنی است، در این دیدار رزاق کریمی از هنرمندان برجسته کشور، حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمایی مستند و تجربی کشور، امیر حسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشوا، مجتبی شاهسوند، رضا کاشانی و حمید عجمی فیلمسازان محلی و کشوری نیز حضور داشتند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: