به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ احمد اسماعیلی راد معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در همایش یاوران ولایت با موضوع همبستگی ملی و حمایت از مردم سیل زده پل دختر در بخشداری کهریزک اظهار داشت: سیل حادثه ناگواری نیست چون به سبب وقوع سیل سفره های زیرزمینی، رودخانه ها و مسیل ها میشوند و این عدم تدبیر است که سیل را به یک حادثه ناگوار تبدیل می کند.

معاون استاندار تهران افزود: شهرستان ری روی گسل قرار دارد و تمامی بخشداران، شهرداران و دهیاران بایستی خود را در موضوع ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز مسئول بدانند چون در صورت وقوع زلزله و آسیب یک فرد یا یک خانواده، باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

فرماندار ری گفت: تمامی دستگاه ها، نهادها و ادارات شهرستان ری بایستی در مواجهه با بلایای طبیعی آمادگی کامل داشته باشند و زیرساخت های لازم را فراهم کنند تا با مدیریت بحران حجم خسارات وارده را کاهش داد.

اسماعیلی راد بیان داشت: شهرستان ری به لحاظ فرهنگ غنی که دارد دارای خیرین فراوانی است که در تمامی عرصه ها مشارکت دارند و در خصوص مناطق آسیب دیده ناشی از سیل بایستی ضمن دعوت از خیرین و فعالین اقتصادی شهرستان ری، عزم خود را برای آبادانی مناطق سیل زده و کمک به هموطنان آسیب دیده جزم کرد.