به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ مدیر امور آب و فاضلاب قیام دشت با اعلام این خبر گفت: از حدود چهار سال پیش به دلیل تامین بخش عمده ی آب آشامیدنی شهر قیام دشت از طریق سد ماملو، حجم بهره برداری از آب های زیرزمینی برای تامین آب این شهر کاهش یافت و تعدادی از چاه ها، از جمله سه حلقه چاه شماره 3و4و5 از مدار بهره برداری خارج شدند.

احمد آیینه وند افزود: در ماه های اخیر به دلایلی مختلفی چون کاهش حجم آب ورودی از یک سو و افزایش جمعیت و استمرار گرمای هوا از سوی دیگر، میزان مصرف آب در قیام دشت به شدت افزایش یافت؛ از همین رو، به منظور جبران بخشی از کمبود منابع تامین آب آشامیدنی این شهر، این سه حلقه چاه دوباره بازیابی و وارد مدار بهره برداری شدند.  

وی با اشاره به جمع آوری خطوط انتقال این سه چاه به طول 110 متر و تجمیع آن در یک خط 150 میلی متری با دبی حدود 45 لیتردرثانیه و اتصال آن به مخزن 5 هزار متر مکعبی قیام دشت اظهار داشت:هم زمان با اجرای این طرح، بهسازی دو حلقه چاه شماره 2 و 7 نیز در دستور کار قرا گرفت و پمپ های هر دو چاه تعویض شد که این امر موجب شد دبی آب این  چاه ها نیز حدود 7 لیتردرثانیه افزایش یافته و بر حجم آب ورودی به شبکه تامین افزوده شود .

 آئینه وند خاطرنشان کرد: در همین راستا ضمن جمع آوری تجهیزات به جا مانده از چاه قدیم موجود در مخزن 1500 مترمکعبی قیام دشت ، 376متر کابل برق و 200 متر لوله فولادی بازیابی و لوله جداره از این چاه خارج شد.     

مدیر امور آب و فاضلاب قیامدشت در پایان با سپاس از حمایت ها و مساعدت های دفتر معاونت مهندسی و توسعه آبفای منطقه6- شهرری، از زحمات و تلاش های شبانه روزی گروه امداد و بهره برداری همچنین حوزه فنی واجرائی امور آب و فاضلاب قیامدشت در اجرای این طرح عمرانی قدردانی کرد.