به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۱۶۳ رشته انشعاب آب غیرمجاز در شهرستان های قدس، شهریار و ملارد شناسایی و جمع آوری و از این تعداد ۹۱۶ رشته تبدیل به مجاز شده است.

علی فضل الهی افزود: هرگونه بهره برداری غیرمجاز از شبکه آبرسانی طبق قانون جرم تلقی شده و در صورت مشاهده فرد یا افراد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

او ضمن اشاره به تبعات وجود انشعابات آب غیر مجاز تصریح کرد: افت فشار شبکه آب، خسارت به شبکه آبرسانی، تهدید بهداشت آب، مصرف بی رویه آب و تضییع حقوق مشترکین قانونی از جمله پیامدهای وجود اینگونه انشعابات است.

فضل الهی اظهار داشت: تعویض کنتورهای آب خراب و فرسوده از دیگر اقداماتی است که آبفای غرب استان تهران برای کاهش هدر رفت آب به طور مستمر در دستور کار قرار دارد.

او گفت: از ابتدای سال جاری ۲۹۱۸ دستگاه کنتور آب فرسوده برای محاسبه دقیق مصرف مشترکین و همچنین هدر رفت آب تعویض شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران در پایان با بیان این که در شهرستان های قدس، شهریار و ملارد بیش از ۲۱۸ هزار مشترک آب و بیش از ۴۰ هزار مشترک فاضلاب وجود دارد گفت: از مهمترین رسالت شرکت آب و فاضلاب تامین آب شرب پایدار باکیفیت برای مشترکین است و از شهروندان این انتظار را داریم با مدیریت مصرف بهینه آب ما را در خدمات رسانی مطلوب یاری رسانند.