به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ابراهیم جمیلی در حاشیه سومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران، بنیادنیکوکاری جمیلی و پارک علم و فناوری برگزار شد گفت: بنیاد نیکوکاری جمیلی از سال 86 تأسیس شد و تمام فعالیت‌های این بنیاد برای حمایت از جوانان، ایده‌های آنها و دانشجویان بوده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره برای سومین بار  افزود: حمایت از ایده پردازان جوان، ایجاد کسب‌ وکارهای مبتنی بر فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی با هدف تبدیل دارایی‌های فکربه ثروت، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف این جشنواره بود.

رئیس هیئت امنای بنیادنیکوکاری جمیلی با اشاره به اینکه امروز شاهد تلاش سومین دوره از جشنواره اندیشمندان و دانشمندان کشور در بخش علوم پایه بودیم؛تصریح کرد: این جشنواره از ایده‌های برتر حمایت و این ایده‌ها به شرکت‌های دانش بنیان ارائه و سپس محصول نهایی به بازار‌های داخلی و بین المللی وارد می‌شود.

جمیلی با بیان اینکه طی دو دوره برگزاری این جشنواره ۷ تیم توانستند ایده های خود را به محصول تبدیل کنند،اظهار امیدواری کرد : در جشنواره سال اول و دوم به ترتیب سه و چهار ایده به محصول تبدیل شد و امیدواریم امسال هم ایده های پژوهشگران با حمایت بنیاد خیرین و بخش خصوصی به محصول تبدیل شود.

 

لازم به ذکر است در پایان این جشنواره ۸ ایده برتر تقدیر شدند که اسامی آنها به این شرح است:

_ فیزیک: ایده ساخت سنسورکدورت سنج آنلاین توسط تیم محمدمهدی غلامی، محمدغیبی ؛محمدجوادنجاتی، سید مرتضی جواد پور، علی قمشه و محمد جواد مصطفیان

_ شیمی: تولید سوخت از ضایعات پلاستیکی و لاستیکی توسط سمیه شایسته پور

_ علوم زیستی: تولید روغن های غنی از امگا ۳ توسط تیم محمد امین گچ پز، محمد حسین متالهی اردکانی، محمد تقی گنج خانلو، پرستو طالع نیا و ریحانه داشاب.

_ فیزیک: طراحی و ساخت زیست حسگر فیبرنوری تشخیص بیماری پارکینسون توسط رقیه پرویزی

_ زمین شناسی: طراحی نرم افزار زمین شناسی توسط تیم محسن والی زاده، محمود رحیمی، سینا بنی طالبی، محمد بادپیما، علی رفعت و شهاب الدین گلپایگانی

_ علوم زیستی: پوشش ضدمیکروب بر پایه نانو برای افزایش ماندگاری مواد غذایی مریم حیدری سورشجانی

_ ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر: طراحی سامانه پردازش تصاویر پزشکی توسط تیم معصومه ظفریان، سمانه کاظم فرزندی و ثنا غفار مقدم

_ شیمی: تولید نانو کمپسول ها معطر برای معطر ساختن داعمی منسوجات توسط کوثر محمدی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: