به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه هم اکنون 18 هزار و 762 فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، افزود: 361 نفر از این فرزندان شامل 29 فرزند یتیم و 332 فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند.

وی به تعداد خیرانی که به عنوان حامی با کمیته امداد استان تهران همکاری دارند اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون 63 هزار و 864 نفر از خیران نوع دوست حامی پنج هزار و 895  فرزند یتیم و 12 هزار و 867 فرزند غیر یتیم (محسنین) تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه کمک های حامیان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و کالایی صورت می گیرد، گفت: حامیان نوع دوست طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون 48 میلیارد و 995 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.

پرپنچی با اشاره به اینکه کمک های حامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: 60 هزار و 643 حامی بومی استان تهران، سه هزار و 221 حامی خارج از استان و 145 نفر از حامیان نیز مقیم خارج از کشور هستند.

وی با اشاره به این که طرح‌ اکرام ایتام و محسنین، یکی از طرح های کمیته امداد برای بهره مندی از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند، بیان کرد: طرح اکرام ایتام اختصاص به کودکانی دارد که پدر خود را از دست داده‎اند.

پرپنچی ادامه داد: طرح محسنین نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا این که پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست و تشخیص نیازمند بودن این خانواده‎ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می‎شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: