به گزارش خبرگزاری برنا ؛  مدیر اجرایی این المپیاد ورزشی در این خصوص اظهار کرد: با عنایت به ظرفیت بالای ایرانیان خارج از کشور در حوزه های مختلف به خصوص ورزش وبا هدف هم افزایی میان هموطنان ساکن در کشورهای مختلف این مسابقات برنامه ریزی و برگزار خواهد شد.

رضا ابراهیمی با بیان اینکه اولین دوره مسابقات به میزبانی شهر باکو برگزار خواهد شد، گفت: مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور بانی و متولی برگزاری این مسابقات است و در اجرای آن وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک آذربایجان و برخی فدراسیون های داخلی همکاری دارند.

ابراهیمی به رشته های ورزشی اولین دوره این المپیاد اشاره کرد و افزود: درآقایان کشتی،فوتسال و تکواندو و در بانوان فوتسال وتکواندو در نظر گرفته شده است ومجموعا 150 ورزشکار در این دوره از مسابقات مشارکت دارند.

مدیر اجرایی اولین المپیاد ورزشی ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: همچنین تیم هایی از جمهوری آذربایجان به عنوان مهمان در این مسابقات حضور دارند و با ایرانیان خارج از کشور رقابت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این قرار بود این مسابقات از یکم تا ششم بهمن برگزار شود افزود: به دلیل شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی وبه احترام وی و قربانیان سانحه هوایی و مردم کرمان مسابقات پس از اربعین این عزیزان ودر تاریخ 25 تا 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

ابراهیمی در پایان گفت: با برگزاری این المپیاد فعالیت رسمی باشگاه ورزشی ایرانیان در شهر باکو نیز آغاز می شود و تلاش داریم برنامه های متنوع ورزشی را برای هموطنان خارج از کشور تدارک ببینیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: