معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران:

معابر مناطق 22 گانه پایتخت ترمیم و ایمن سازی می‌شوند

نظری ضمن تشریح طرح ویژه ترمیم و ایمن سازی معابر مناطق 22 گانه گفت: تاکنون حدود 35 هزار تن روکش آسفالت در شانزده روز آغاز این طرح انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در تشریح طرح «راه خدمت» اظهار کرد: گام اول این طرح با عنوان طرح ویژه ترمیم و ایمن سازی معابر مناطق 22 گانه از اردیبهشت امسال آغاز و تا پایان تیر ادامه دارد که امیدواریم در این مدت بهسازی در معابر شناسایی شده، به خوبی انجام شود.  

وی هدف از آغاز این طرح را ارتقا کیفیت معابر، استاندارد سازی رویه ها، رفع نواقص و جلوگیری از گسترش خرابی ها را عنوان کرد و گفت: این طرح در 3 گام فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری و محیط زیست به منظور بهسازی معابر جهت رضایت و رفاه بیشتر شهروندان انجام می شود و معابری که به ترمیم بیشتری نیاز دارند در اولویت قرار دارند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران عنوان کرد: طرح ویژه ترمیم و ایمن سازی معابر مناطق 22 گانه که با همت معاونت فنی و عمران انجام می شود، تاکنون در مناطق 1، 4، 5، 9، 12، 14، 17،15، 21 و 20 انجام شده است و تا پایان تیر در تمامی مناطق انجام می شود.

نظری تصریح کرد: هدف این طرح در حوزه فنی و عمرانی که به عنوان گام اول آغاز شده است، ترمیم و بازسازی انهار، کفسازی پیاده روها و روکش آسفالت است که تاکنون بیش از 35 هزار تن روکش آسفالت در شانزده روز آغاز این طرح انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک که در گام دوم این طرح قرار دارد، کنترل وضعیت علایم ترافیکی افقی و عمودی، المان های حمل و نقل عمومی، ایمنی و اصلاح هندسی، رفع نقاط حادثه خیز و گره های ترافیکی و ارتقا ظرفیت پارکینگ معابر منتخب جهت روانسازی جریان ترافیکی در دستور کار است. این گام با همراهی معاونت حمل و نقل و ترافیک انجام می شود.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران افزود: در حوزه خدمات شهری و محیط زیست به عنوان گام سوم این طرح نیز ترمیم و بازسازی مخازن جمع آوری پسماند، لایروبی و پاکسازی انهار، کانال ها و مسیل ها، بازپیرایی و واکاوی فضای سبز، رفت و روب معابر، زیباسازی جاده های شهر در معابر منتخب در دستور کار است که اجرای آن با همت معاونت خدمات شهری و محیط زیست صورت می گیرد.

انتهای پیام/

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار جامعه و شهری

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار جامعه و شهری

  اخبار برگزیده