به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد باقر شفائی، دبیرستاد مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه، با اشاره به برگزاری بزرگترین مانور بمباران هوایی، حملات موشکی و تخلیه امن اضطراری در منطقه گفت: این مانور ساعت 11 صبح روز سه شنبه 14آبان در مدرسه تهرانی مقدم برگزار می شود.

وی تصریح کرد: مانور پدافند غیر عامل از مهمترین تمریناتی است که آموزش دیدگان دوره های مختلف آموزش امداد و نجات، اطفاء حریق، روانشناسی بحران، اسکان اضطراری، فوریت های پزشکی و غیره می توانند در کنار هم با همکاری سازمان های امداد رسان دانسته های خود را در نقاط مختلف منطقه در میدان عمل به معرض نمایش گذاشته و در مواقع بحران بهترین خدمات را به شهروندان ساکن منطقه ارائه کنند.

این مسئول هدف از برگزاری این مانور فرضی را آشنایی دانش آموزان در مواقع بحران و واکنش آنها در هنگام بمباران هوایی، حملات موشکی اعلام کرد.

دبیرستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه اظهار داشت : در این مانور آموزش عملی اطفاء حریق، حمل مصدوم، واکنش در شرایط اضطراری، چگونگی مقابله با حملات تروریستی و گازهای شیمیایی از جمله خردل به منظور بررسی نقاط ضعف و قوت نیروهای شرکت کننده در مانور و میزان آمادگی آنها در مواقع بحران اجرا می شود.

وی اجرای برنامه بازدید از ستاد مدیریت بحران توسط دانش آموزان مدارس امام خمینی (ره) ، رشد شکوفه ها و جهاد، آموزش اطفاء حریق، چادر زنی وآشنایی با کمک های اولیه با محوریت مخاطرات مرتبط با پدافند غیر عامل به صورت تئوری و عملی را از دیگر برنامه های این ستاد در هفته پدافند غیر عامل عنوان کرد.

براساس این گزارش در این مانور فرضی علاوه بر ستاد مدیریت بحران ، نیروهای دوام، ادارات آب، برق، آبفا، گاز، کلانتری، سپاه، بسیج و نیروهای فعال مردمی نیز حضورخواهند داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: