معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: درالقرآن‌هایی که در سال 93 تاسیس شده بودند، توسعه کیفی یافته و مدارس قرآنی بیشتر از قبل مورد توجه قرار می‌گیرند که بر همین اساس امیدواریم مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه نیز در سال آینده بهتر و با کیفیت‌تر از قبل برگزار شود.

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا، حمید رضا کفاش، در حاشیه همایش معاونان، مربیان و مشاوران پرروشی و تربیتی در مورد برنامه‌های فرهنگی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش در سال 94 اظهار داشت: سال آینده عمره دانش‌آموزی همانند سال‌های گذشته دنبال شده و اعزام دانش‌ آموزان به عتبات عالیات و اردوهای راهیان نور از نظر کمی و کیفی افزایش می‌یابد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال 93 حدود 9 هزار دانش‌آموز زیارت اولی به مشهد مقدس اعزام شدند که این کار در سال آینده نیز توسعه بیشتری یافته و با کمک سازمان دانش‌آموزی سعی می‌کنیم اردوهای متعددی در سطح منطقه ،‌ استان و کشور برای دانش‌آموزان برگزار کنیم.

وی بیان کرد:‌ امسال حدود 2 هزار مربی تربیتی و پرورشی در کلاس‌های آموزشی مربوط به اردوها شرکت کردند که امیدواریم بتوانیم این آموزش‌ها را در سال 94 نیز ارائه دهیم.

کفاش تصریح کرد: درصدد این هستیم که مشکلات اقامه نماز جماعت در مدارس برطرف شود که این کار با تجهیز نمازخانه‌های مدارس و آموزش روحانیانی که در مدارس حضور می‌یابند، انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: سند توسعه اقامه نماز، سند جامع تربیت و سند هدایت تحصیلی و مشاوره دانش‌آموزان برای سال 94 تدوین می‌شود که در حوزه فرهنگی و هنری نیز توسعه کانون‌های مدارس هم از نظر کیفی و هم کمی در دستور کار قرار دارد.