معاون بهداشت گفت: در حال حاضر سه طرح تغذیه بوفه مدارس، بهداشت دهان و دندان و برنامه خودمراقبتی با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است.

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا، دکتر علی اکبر سیاری در مراسم آغاز اجرای طرح ملی ارتقاء سلامت بهداشت دهان و دندان گفت: براساس تفاهمنامه ای که میان وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پروش در خصوص بهداشت دهان و دندان دانش آموزان مقطع ابتدایی منعقد شد، امیدواریم بتوانیم در این طرح ملی، وضعیت بهداشت دهان و دندان دانش آموزان و والدین آنها را بهبود بخشیم.

معاون بهداشت در ادامه افزود: برنامه های مشترک میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش به منظور فرهنگ سازی و ارتقای سلامت دانش آموزان است.

معاون بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این که در کشور، میزان نمک مصرفی دو تا سه برابر حد استاندارد است، افزود: نمک، موجب افزایش فشار خون می شود و این در حالی است که در کشور حدود 10 میلیون نفر فشار خون دارند و سالانه در کشور حدود 90 هزار نفر به علت فشار خون فوت می کنند.

وی در ادامه با بیان این که، در حال حاضر کودکان مقطع دبستان دارای اضافه وزن و چاق هستند، افزود: به منظور کنترل افزایش وزن لازم است تغذیه سالم و تحرک بدنی در کودکان این مقطع جدی گرفته شود.

دکتر سیاری افزود: در حال حاضر سه طرح تغذیه بوفه مدارس، بهداشت دهان و دندان و برنامه خودمراقبتی با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است.

گفتنی است: مراسم آغاز اجرای طرح ملی ارتقاء سلامت بهداشت دهان و دندان و امضای تفاهم نامه با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش، جمعی از مسئولین و مدیران دو وزارتخانه در یکی از مدارس ابتدایی تهران برگزار شد و از اولین پایگاه بهداشت دهان و دندان مدارس رونمایی شد.