چطور برسیم؟

برای رسیدن به این استان هم می‌توان از راه هوایی استفاده کرد و هم از راه زمینی. اگر می‌خواهید از راه زمینی و با اتوبوس سفر کنید می‌توانید از ترمینال‌های شمال،  جنوب استفاده کنید. بد نیست بدانید 7ساعت را نیز در راه باشید. کسانی هم که خودروی شخصی دارند می‌توانند از مسیرهای تهران،  قم،  سلفچگان،  اراک به خرم آباد برسند.

چی بخوریم؟

لرها وقتی بخواهند سنگ تمام بگذارند،  شما را به  پلوماهیچه دعوت می‌کنند. البته علاوه بر این غذاهای محلی خوشمزه‌ای دارند مثل خورشت آلبالو یا شامی کباب که آنها را در هیچ رستورانی در سطح شهر پیدا نمی‌کنید، مگر اینکه مهمان یکی از اهالی بشوید و احتمالا از حجم زیاد غذاهایی که برای شما پخته شده، تعجب کنید. آبگوشت کشک، ‌ گیپه و کباب ترش هم از غذاهای دیگر این استان است.

کجا بمانیم؟

در لرستان هتل به اندازه کافی وجود دارد و مسافرخانه‌ها در خیابان‌های اصلی یافت می‌شوند. بنابراین به هیچ وجه نگران جای خواب نباشید.

کجا بگردیم؟

سفر به لرستان بهترین انتخاب برای  تعطیلات عید است.هوای مطبوع و طبعیت زیبای زاگرس در بهار بیش از آنکه فکرش را بکنید،جذاب است.لرستان به دلیل کوهستانی بودن،غارها و پناهگاه های صخره ای زیادی دارد و گردشگران زیادی سالانه از این استان دیدن می کنند.علاوه بر غارهای استان،در لرستان نمی‌توان از دیدن پل دختر، پل کشکان، پل شاپوری، پل کلهر، پل معمولان و نیز قلعه فلک الافلاک گذشت.علاوه بر این ها، مسجد جامع بروجرد نیز یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران است. برای دیدن این مسجد زیبا باید به محله تاریخی دو دانگه بروید که به لحاظ معماری و قدمت، از قدیمی ترین محله های شهر بروجرد است و گشت و گذار در آن خالی از لطف نیست.

چی بخریم؟

اکثر دست ساخته‌ها و بافته‌های عشایری و روستایی استان سیاه چادر،  قالی،  گلیم،  چیت،  جاجیم‌بافی و رنگرزی است. اما لرستان صنایع دستی زیادی دارد. خراطی، ورشوسازی، نمدبافی ، قالیبافی و گلیم بافی عمده سوغاتی‌های لرستان راتشکیل می‌دهند. اگر هم به شیرینی علاقه دارید،عسل لرستان را فراموش نکنید که از نظر مرغوبیت و ارزش غذایی در سطح بالایی قرار دارد.