به گزارش برنا، رییس پلیس فتا خراسان رضوی در راستای این خبر گفت:‌ در پی دریافت شکایتی مبنی بر برداشت غیر مجاز 30 میلیون ریالی از حساب شهروندی در مشهد، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

شاکی در اظهارات اولیه گفت: حدود چهارده سال است که در شرکتی کار می کنم و از هر لحاظ مورد اعتماد رییس شرکت می باشم و به همین علت کارت عابر بانک رییس به منظور انجام برخی امور شرکت در اختیارم بود که بدون اطلاع من و رییس شرکت ، از کارت بانکی شرکت پول برداشت شده است.

سرهنگ سید محسن عرفانی افزود: ماموران پلیس فتا با به تحقیقات پلیسی در فضای مجازی و اقدامات فنی موفق به شناسایی عامل این برداشت میلیونی شده و وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

دزد جوان در اعترافاتش گفت: چندی پیش برای انجام کار تعمیراتی در دفتر شرکت، اطلاعات کارت عابربانکی را که روی میز بود یادداشت کردم و زمانی که منشی شرکت در حال پرداخت قبض بودند رمز دوم را به خاطر سپردم و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت پول کردم.

رئیس پلیس فتا با اشاره به معرفی متهم به دادسرا برای سیر مراحل قانونی به شهروندان توصیه کرد : هنگام پرداخت قبوض و یا خرید اینترنتی خود مسائل ایمنی را جدی بگیرید.