به گزارش برنا،چندی پیش ماموران کلانتری 107 فلسطین در جریان پرونده های جیب بری در ایستگاه هایی اتوبوس   BRT قرار گرفتند و تیمی از ماموران تجسس برای پایان دادن این سرقت ها به صورت نامحسوس ایستگاه های اتوبوس را تحت نظر قرار دادند.

ماموران با اقدامات پلسی توانستند خیلی زود عامل این جیب بری ها را در ایستگاه اتوبوس دستگیر کنند.

بدین ترتیب بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران ، دستور داد تا جیب بر حرفه ای برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد .

دزد جوان که در زمان دستگیری خود را علی رضایی معرفی کرده بود  زمانیکه پیش روی کارآگاهان قرار گرفت  مشخص شد که وی اسمش را به دروغ گفته است.

در این مرحله بررسی های پلیسی نشان از آن داشت که این جیب بر حرفه ای علیرضا نام دارد و 14 بار به خاطر جرائم مختلف دستگیر شده است .

در این شاخه ازتحقیقات علیرضا پیش روی طعمه هایش قرار گرفت و از سوی آنان شناسایی شد.

یکی از طعمه های این جیب بر به ماموران گفت: روز 10 اسفند ماه سال گذشته در چهارراه ولی عصر در حال سوار شدن به اتوبوس بودم که این مرد مرا هل داد و سوار اتوبوس شد و حتی داخل اتوبوس باهم  صحبت می کردیم اما زمانیکه متوجه سرقت کیف پولم شدم این مردصحبتش را قطع کرد و به سرعت از اتوبوس پیاده شد و پا به فرار گذاشت.

جیب بری های زنانه

این دستگیری در حالی بود که سرقت های مشابه دیگری نیز در محدوده کلانتری 148 انقلاب صورت داده بود اما این سرقت ها در قسمت زنانه بود و تحقیقات  نشان از آن داشت که جیب بر دیگری نیز در این مدت دست به سرقت زده است.

بدین ترتیب تحقیقات از دیگر طعمه ها کلید زده شدو زن جوانی به  کارآگاهان گفت:روز  28 بهمن ماه سال 93 پیامکی از بانک برایم آمد که نشان از برداشت از حسابم را داد و این درحالی بود که فکر می کردم کیف پولم همراهم است و خیلی زود کیف دستی ام را بررسی کردم  و متوجه شدم زمانیکه سوار اتوبوس بودم که کیف پول و به سرقت رفته است.

کارآگاهان در گام بعدی حساب بانکی زن جوان را مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد آخرین گردش مالی در یک مغازه فرش فروشی در میدان امام حسین (ع) صورت گرفته است.

خیلی زود ماموران خود را به مغازه فرش فروشی رساندند و متوجه شدند که زن جوان برای خرید فرش به این مغازه مراجعه کرده است.

همین کافی بود تا ماموران دوربین مداربسته مغازه را مورد بررسی قرار دادند و توانستند ناهید را که یکی دیگر از جیب برهای قدیمی از ست شناسایی کنند..

بدین ترتیب ماموران برای دستگیری  ناهید 40 ساله وارد عمل شدند در عملیاتی ضربتی وی  را نیز در در منطقه تهران نو – چهارراه سبلان دستگیر کردند.

در این مرحله مشخص شد ناهید با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود در اعترافاتش به ماموران گفت:  تحت عنوان مسافر و با استفاده از شلوغی داخل ایستگاه و اتوبوس ، اقدام به سرقت سرقت جیب بری و کیف زنی از زنان می کردم .

بنا به این گزارش، بازپرس پرونده باتوجه به گسترده بودن این نوع سرقت ها در ایستگاه های اتوبوس خواستار انتشار عکس این 2 متهم شد تا کسانی که در دام آنها گرفتا شده اند به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند .