به گزارش خبرنگار برنا،  شهیندخت مولاوردی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: زمان اجرای این تفاهم نامه 4 سال است بنابراین می توان با برنامه ریزی های اصولی در این مدت زمان از ظرفیت جامعه زنان برای حفاظت از محیط زیست به نحو مطلوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه به نقش زنان در حفظ محیط زیست و رسیدن به توسعه پایدار، باید این گونه همکاری ها توسعه بیشتری یابد.

مولاوردی تصریح کرد: سال 94 تقاون پایان برنامه پنجم توسعه و آغاز برنامه ششم است که یکی از محورهای اصلی این برنامه داشتن جامعه ای برخوردار از محیط زیستی سالم است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده عنوان کرد: اکنون 10 سال از زمان 20 ساله سند چشم انداز توسعه گذشته است و 10 سال دیگر برای اجرای برنامه ها و رسیدن به اهداف آن فرصت داریم که قطعا امضای این تفاهم نامه کمک بزرگی در رسیدن به اهداف محیط زیستی این سند خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به بحران های موجود در حوزه محیط زیست و چالش های بخش زنان، این مشارکت می تواند تاثیر بسیار زیادی در برطرف کردن مشکلات دو طرف داشته باشد.

مولاوردی اظهار کرد: امروزه بحث مشارکت زنان و مردان در گرمایش جهانی دنبال می شود. پیش نویس ' سند توسعه پس از 2015 ' شهریورماه امسال در سطح جهانی به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود که موضوع محیط زیست و توسعه پایدار یکی از مباحث مهم آن است.

در ادامه این مراسم شهربانو امانی مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در امور زنان و خانواده گفت: امروزه زنان در بخش های دولتی 3 درصد از سهم اشتغال را به خود اختصاص داده اند.

وی اضافه کرد: هر کشوری که زنان را در برنامه های خود به عنوان رکن اصلی در نظر گرفت کشوری موفق بوده است بنابراین نباید توانایی زنان را نادیده گرفت.