به گزارش خبرگزاری برنا، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان این مطلب گفت: رشد و توسعه ایران اسلامی مرهون پویایی فکر و اندیشه معلمان است و بی شک همه پیشرفت های حاصل نشات گرفته از تلاش و فداکاری های این قشر فرهیخته و ارجمند است.

دبیر کل اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان  افزود: تعلیم و تربیت از مفاهیم ارزشمند و متعالی در دین مبین اسلام بوده و خداوند متعال این موهبت خود را به پیامبران و بندگان پاک خود عطا کرده است تا از این طریق مسیر رشد، تعالی و هدایت را به بشریت بیاموزند.

علامتی خاطرنشان کرد: معلم، ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه رسانده و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد و کارگر، چرخ بودن، ماندن، آبادی و استقلال را به گردش درآورده و نقشی نو و طرحی تازه و شکوهی ماندگار بر صفحه هستی رقم می زند.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه قداست و کرامت آموزش و پرورش به محصولش می باشد افزود: آموزش و پرورش در همه جوامع به عنوان صنعت رشد و توسعه نیروی انسانی است و حقیقت و سعادت هر ملتی بستگی به کیفیت تعلیم و تربیت آن جامعه دارد .

وی عنوان روز معلم را در روز شهادت یک معلم صاحب طرح، تئوری و اندیشه افتخار بزرگی بیان کرد و گفت: روز شهادت  شهید مطهری آغازی برای حیات اندیشه‌های جامعه و نظام است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان با بیان اینکه تجلیل از معلم برای ارتقاء و توسعه جامعه لازم است، تصریح کرد: معلمان ما در جامعه با جان و روح انسان سروکار دارند و قدردانی از آنها به گونه‌ای ابزاری برای تجلیل از خود به عمل می‌آید.