به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا ، مهدی چمران که در سالن علامه امینی دانشگاه تهران در مراسم بزرگداشت دکتر عباس شیبانی سخن می‌گفت، اظهار داشت: شیبانی پایه‌گذار و پیشکسوت تاسیس انجمن اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی بود و منزل ایشان در سالهای اختناق محل برگزاری جلسات دانشجویان بود.

وی با اشاره به سخنرانی تاثیرگذار دکتر شیبانی در جمع دانشجویان در سال 41 اظهار کرد: از ویژگی‌های دکتر شیبانی سخنرانی قاطع،پرشور و محکم بود و می‌توان گفت شیبانی بهترین سخنران مجامع سیاسی بود.

چمران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شیبانی همچون، خلوص، صداقت، شفافیت و پاک بودن اظهار کرد: بسیاری از جلسات شورای انقلاب در منزل ایشان و شهید بهشتی برگزار می‌شد و ایشان با دارا بودن سابقه 5 دوره نمایندگی مردم تهران مسیر خود را طی کردند و من افتخارمی‌کنم که در این مسیر حکم ریاست دانشکده هنر را از دکتر شیبانی گرفتم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به جو شورای اول شهر تهران گفت: مردم از شورای اول شهر خاطره خوبی نداشتند و همین موضوع سبب شد در دوره دوم شوراها مردم کمتر به رای دادن علاقه داشته باشند اما ما در سرلیست انتخابات نام شیبانی را گذاشتیم و اعتماد مردم به این نام سبب شد که تمام این فهرست به شورا ورود پیدا کنند در حالی که چهره‌های شناخته شده در آن نبودند اما نام شیبانی مورد وثوق بود.

چمران تصریح کرد: نام شیبانی زینت‌بخش اسامی بود که هر بار انتخابات شوراها ارائه داده شد و این موضوعی بود که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت به طوری که در دیدار اعضای شورای شهر ایشان فرمودند رایحه خوش خدمت در شهر استشمام می‌شود و به دنبال حضور شیبانی بار دیگر شوراها جان گرفتند.

وی همچنین به درخواست دختر شیبانی مبنی بر خستگی پدر و تقاضا برای عدم حضور در دوره چهارم شوراها اشاره کرد و گفت: باور ما این است که شیبانی از کار خسته نمی‌شود و مردم تفکر شیبانی را دوست دارند و به او احترام می‌گذارند و همین موضوع سبب شد که ما بار دیگر نام شیبانی را زینت‌بخش لیست خود قرار دهیم تا از برکت حضور او در شورای شهر بهره‌مند باشیم.

چمران در پایان اظهاراتش درباره حقوق شیبانی در شورای شهر اشاره کرد و گفت: هرچند که دستمزد آن روز شورا تنها 300 هزار تومان بود اما شیبانی از قبول این مبلغ خودداری می‌کرد و می‌گفت که حقوق بازنشستگی دانشگاه تهران کفایت می‌کند اما بعد از سال‌ها زمانی که دکتر شیبانی تقاضای خود را از اعضای شورا برای کمک به ساخت بیمارستانی مطرح کردند، اعضای شورا پیشنهاد دادند که حقوق این سالها پرداخت شود و دکتر شیبانی نیز همانجا این چک را برای ساخت بیمارستان اهداء کردند.

درخواست نامگذاری خیابانی به دکتر شیبانی

در ادامه مراسم  از سردیس دکتر عباش شیبانی عضو شورای شهر تهران رونمایی شد و جوانان حاضر در مراسم خواستار نامگذاری خیابانی به نام وی  در تهران شدند.

در این مراسم همچنین دختر شیبانی نیز به بیان خاطراتی از پدرش پرداخت.