به گزارش گروه حوادث خبرگزاری برنا، در هفته نخستین اردیبهشت ماه سال جاری نماینده ای از سازمان تامین اجتماعی به پلیس آگاهی ساوه مراجعه کرد و اذعان داشت فردی با جعل اسناد پزشکی از این سازمان کلاهبرداری کرده است.

نماینده حقوقی این سازمان به کارآگاهان پلیس گفت: در تابستان سال گذشته فردی به یکی از آزمایشگاه های طبی در سطح شهرستان مراجعه و بعد از دریافت جواب آزمایش، با جعل اعداد درج شده اقدام به جعل نسخه کرده و بعد از مدتی مجددا با مراجعه به دفتر اسناد پزشکی، داروهایی که مربوط به بیماران خاص می باشد دریافت می کند.

وی اضافه کرد: در بررسی صورت گرفته کارشناسان، مشخص شد که اعدادی که بر روی این نسخه ها درج شده ، از نظر پزشکی قابل قبول نیست و با وضعیت اعلامی ، بیمار هیچ گونه توان حرکت نخواهد داشت در صورتی که در این نسخه ها بیمار خود برای دریافت نسخه ها به داروخانه مراجعه کرده بود.

سرهنگ "علی اصغر طالبی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در این باره گفت: با توجه به اظهارات نماینده حقوق سازمان تامین اجتماعی بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان تحقیقات تخصصی را برای بررسی موضوع آغاز کردند.

وی افزود: در آغاز تحقیقات محل سکونت متهم در شهرستان زرندیه مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی دستگاه قضائی متهم دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان انتقال داده  شد.

طالبی ادامه داد: در ابتدا متهم از هر گونه جعل نسخه های پزشکی اظهار بی اطلاعی کرد و مدعی شد که به علت بیماری داروها را اخذ و دارای بیماری خاص می باشد و کلیه داروها را نیز مصرف کرده است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: به منظور بررسی صحت گفته های این فرد در هماهنگی با پزشکی متخصص وی تحت معاینه قرار گرفت که مشخص شد وی دارای بیماری مرتبط با داورهایی که اخذ کرده است نیست.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در ادامه گفت: سرانجام با تکمیل پرونده، متهم که چاره ای جز اعتراف به جرایم خود نداشت اذعان داشت که بیش از پنج با جعل اسناد پزشکی نسبت به دریافت داروهای خاص که به صورت آزاد در حدود 250 میلیون ریال ارزش داشته است اقدام کرده است.

وی خاطر نشان کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی و با تشکیل پرونده به زندان معرفی شد.