به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا ،  سازمان محیط زیست موظف شد جای مناسبی برای اقامت ببر سیبری تهیه کرده و آزمایش های لازم برای حفاظت از سلامت «الیسا» ببر سیبری که 5سال تمام در بدترین شرایط در قرنطینه پارک ارم زندگی می کند ایجاد کند. قرنطینه ای که تنها به خاطر این در آن قرار گرفته است که پزشکان اعلام کردند وی بیماری «مشمشه» دارد ، بیماری که علم پزشکی بیان می کند هر موجودی به آن مبتلا شود نهایت 6 ماه زنده می ماند ، حال 6 ماه که هیچ 5 سال گذشته است ، الیسا زنده است ، ولی پزشکان هر سال بیان داشتند هنوز بیمار است و این سخن آنان ،الیسا را 5 سال زندانی در یک قرنطینه دور افتاده در انتهای پارک ارم کرده بود.

حال بر پایه این گزارش ، بعد از جلسه ای که امروز در پارک پردیسان بین سه سازمان محیط زیست ، بهداشت ، دامپزشکی برای تعیین تکلیف شرایط این ببر سیبری برگزارشد مقرر شد این ببر از زندان انفرادی خود خارج شود و به محیط مناسبی که دارای استخر هم باشد منتقل شود .

ایرج جهانگیری –مدیر کل باغ وحش ارم با اعلام این خبر به خبرگزاری برنا ادامه داد: در صورت سالم بودن ببر ،بعد از انجام آزمایش های کامل و لازم ، الیسا به باغ وحش برگردانده می شود و در قفسی کنار حیوانات دیگر پارک قرار می گیرد ولی دیگر در انفرادی نخواهد بود و مردم می توانند به تماشای وی رفته و شاهد سلامت او باشند.