به گزارش گروه حوادث خبرگزاری برنا، سردار قادر کریمی جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با حضور در میدان امام حسین (ع)و در جمع دستگیرشدگان عملیات شبانه پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد:در بحث مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی بر اساس طرح امنیت محور قدم برداشته و از ابتدای سال تا کنون نیز در بحث برخورد با آلوده‌کنندگان محیط در تهران به صورت ضربتی وارد شده که عملیات  پلیس مبارزه مواد مخدر از جمله این طرح‌ها است.

جانشین فرمانده پلیس پایتخت تصریح کرد: بحث امنیت محله محور از مقوله‌های مهم ماست و بر اساس آن پلیس مبارزه با مواد مخدر بر اساس مطالبات مردم و گزارشاتی که در سرکلانتری یازدهم از طرف مردم ارائه شده نسبت به شناسایی و صحت خرید و فروش افراد وارد شد و با هماهنگی قضایی دیشب در یک عملیات ضربتی 85 نفر را که در سرکلانتری یازدهم به امر خرید و فروش مواد مخدر می‌پرداختند را دستگیر کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:اکثر دستگیر شدگان سابقه‌دار و جزء باندهای مواد مخدر در سطح محلات تهران هستند که از این افراد 46 کیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه قمه ادوات مصرف کشف شد.

سردار کریمی ادامه داد:علاوه بر کشف این مقدار مواد چند خانه که پاتوق مصرف مواد بود شناسایی و متلاشی شد.

جانشین فرمانده پلیس پایتخت به 27 مرحله عملیات پاکسازی در سطح نقاط تهران با محوریت مبازره با توزیع‌کنندگان مواد مخدر و افرادی که مبادرت به خرید و فروش مواد می‌کنند اشاره و بیان داشت: 6 هزار نفر از ابتدای امسال دستگیر شده‌اند که این افراد از توزیع‌کنندگان مواد مخدر بوده‌اند.

وی کشفیات مواد مخدر در 40 روز ابتدای امسال را 2 تن و 100 کیلو مواد مخدر عنوان کرد و گفت: رشد 100 درصدی را در زمینه کشف مواد مخدر شاهد بوده‌ایم؛ همچنین دستگیری‌ها نیز 50 درصد افزایش داشته است.

کریمی در مورد نتیجه واگذاری کمپ‌ها با گذشت حدود 40 روز از ابتدای سال گفت: مسوولان قول داده‌اند از ماه‌های آینده این اماکن را در اختیار قرار دهند و انشاالله در بحث دستگیری معتادان نیز به سرانجام برسیم.

این مقام ارشد انتظامی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نتایج نمایش خیابانی دستگیرشدگان گفت:این نمایش خیابانی برای آن است که مردم بدانند که اگر گزارشی به پلیس می‌دهند پلیس به آن اهمیت داده و در مورد صحت و سقم آن جستجو کرده و قطعا با موارد صحیح برخورد می‌کند.

سردار کریمی ادامه داد:نمایش دستگیرشدگان در امر مواد مخدر، سارقان و اراذل برای این است که بارقه امید در مردم ایجاد شود و مردم بدانند که همکاریشان با پلیس می‌تواند اثرگذار باشد.

جانشین رییس پلیس پایتخت تصریح کرد:همکاری بین ناجا و قوه قضائیه می‌تواند در بحث برخورد با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر بیش از پیش مفید باشد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه طی عملیات‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، 80 درصد از پاتوق‌های غرب پایتخت متلاشی شدند خاطرنشان کرد:در چند روز اخیر نیز عملیات های گسترده در سطح پایتخت انجام شد که طی این عملیات‌ها شش باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شدند و از آنها 460 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.