به گزارش گروه سلامت جوان خبرگزاری برنا،  دکتر مسعود قاسمی با بیان این مطلب گفت:‌ پنجمین همایش قلب و فناوری‌های نوین که از مجموعه کنگره های سالیانه انجمن آترو اسکلروز ایران و مرکز تحقیقات آندووسکولارزاینتروننشن است، از 22 تا 25 اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان گیلان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش آخرین دستاوردهای علمی شامل جدیدترین تکنولوژی‌ها و داروهای قلب دنیا و همچنین پروتکل‌های درمان بیماری های قلبی ارائه خواهد شد.

قاسمی با اشاره به معرفی تکنولوژی جدید قرص‌هایی حاوی چند ترکیب دارویی در این همایش عنوان کرد:  قرص‌هایی حاوی ترکیبات توامان ضد لخته و انعقاد، ضد فشار خون و کاهنده چربی خون بتازگی وارد عرصه پزشکی شده اند که بر اساس آن  بیماران با تعداد قرص کمتر در روز نتایج مشابه دریافت می‌کنند.  نتایج مطالعات از لحاظ درمانی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

رئیس پنجمین همایش قلب و فناوری‌های نوین با بیان اینکه امسال مبحث مهمی دیگری پیرامون آنفارکتوس حاد قلبی و درمان آن در همایش قلب و فناوری های نوین خواهیم داشت گفت: از اقدامات موثری که باید وزارت درمان و آوزش پزشکی بهداشت در این زمینه انجام دهد بسیج کردن امکانات بیمارستانی  برای بیماران مبتلا به آنفارکتوس حاد است.

قاسمی ادامه داد: بسیار مهم است که بیمار را در دقایق اول به امکانات پزشکی اورژانس و کت لب برسانند تا آنژیوپلاستی و سایر اقدامات لازم برای وی انجام شود.

وی با بیان اینکه مدت زمان مناسب برای نجات بیمار قلبی و رساندن وی به مرکز درمانی،  بستگی به وضعیت بیمار دارد اضافه کرد: ایده آل ترین زمان برای نجان بیمار کمتر از یک و نیم ساعت است، البته اگر شرایط بیمار مناسب باشد تا شش ساعت اول هم می‌توان  نتایج مطلوبی دریافت کرد.