به گزارش گروه آموزش جوان خبرگزاری برنا، در این مراسم دکتر احمدی با اشاره به یازدهمین دوره برگزاری جشنواره ملی شیخ بهایی اظهار کرد: این جشنواره که از سال 1381 آغاز بکار کرده و امسال یازدهمین دوره آن برگزار می شود ،دارای یک مشخصه مهم است و آن تکاملی بودنش است وهر سال یک فرایند به این جشنواره اضافه شده است.


معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در ادامه افزود: یکی از مهم ترین چالش های ما در امر آموزش و پژوهش ، مهاجرت دانش آموختگان برتر می باشد که ناشی از آن است که دانشجویان و عالمان ما پس از فارغ التصیلی فرصتی برای عرض اندام و زندگی علمی پیدا نمی کنند و مراکز علمی ، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و فرایند جشنواره هایی از این نوع ابزاری برای جلوگیری از این امر است.


وی  گفت: یکی از کارهای مهم امسال در جشنواره شیخ بهایی برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی است و هدف از برگزاری این المپیاد این است که جوانان ما  وصاحبان ایده و نوآوری در محیطی پویا مشغول بکار شوند و افراد به سمت ایده پروری و خلاقیت حرکت کنند.


 احمدی افزود: ما ظرفیت های بزرگی از نیروهای خلاق داریم و با برگزاری این المپیاد می توانیم ارتباط بین شرکت های سرمایه گذار و صاحبان ایده را فراهم کنیم و به سمت کارافرینی حرکت کنیم.


وی در پایان سخنانش ادامه طرح فن آفرینی شیخ بهایی و برگزاری جلسات منظم iriss را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و گفت: امیدواریم این فرایندها مکمل فرایند علم و فناوری شود و بتوانیم جشنواره ملی فن افرینی شیخ بهایی را به یک جشنواره بین المللی تبدیل کنیم.