به گزارش گروه آموزش جوان خبرگزاری برنا، حمیدرضا دژاکام درسی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم و 103 شهید فرهنگی استان که در باشگاه فرهنگیان استان، اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم در رفتار افراد تغییری ایجاد کنیم باید افکار قشر مورد نظر را بررسی و خوراک‌های فکری لازم را به آن‌ها ارائه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم به برخی از توانایی‌های آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت:‌ کسب امتیازات ناحیه‌ای توسط 179 معلم نشان می‌دهد که سطح کیفی معلمان استان در جایگاه مطلوبی قرار دارد و دانش آموزان قمی زیر نظر معلمان آگاهی دوران تحصیلی خود را سپری می‌کنند.

وی یادآور شد: مدارس استان در سال گذشته به 1750 معلم نیاز داشت و اگر از بسته‌های حمایتی استفاده نمی‌کردیم کمبودهای بسیاری در بخش آموزش استان داشتیم.

دژاکام با تاکید بر اینکه مسوولان استان ازعملکرد آموزش و پرورش رضایت مطلوبی دارند، اظهار کرد: ارزش‌های اسلامی باید به دانش آموزان معرفی شود؛ 44 هزار نفر از دانش آموزان قمی در مسابقات درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی شرکت کرده و 2هزار و100  نفر از این افراد به مرحله استانی راه پیدا کرده‌اند.