به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا ، منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی استان البرز  گفت: در این شرایط مردم باید کمتر در فضای عمومی و باز قرار گیرند.

وی ادامه داد: در این شرایط احتمال سقوط تابلو و درختانی که هرس نشده اند وجود دارد و اساسا نیازمند استاندارسازی در شهرسازی با توجه به شرایط اقلیمی استان البرز هستیم.

وی اظهار داشت: گردوغبار و باد شدید در این فصل طبیعی است و رعد و برق وناپایداری هوا و خشکی زمین سبب تولیدباد در استان البرز می شود.

مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی با گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو از کشور تا اوایل هفته آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر شرایط برای رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد در نوار شمالی کشور، دامنه های البرز و زاگرس مرکزی مهیاست، بر این اساس در 24ساعت آینده آسمان استان کمی ابری خواهد بود و در بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات رگبار پراکنده یا رعدوبرق پیش بینی می شود.

گزارش خبرنگاران برنا از شهرستان های استان البرز حاکی از آن است که پدیده گردوغبار محلی باعث به وجود آوردند مشکلاتی برای شهروندان در سطح استان شده اما تا کنون از خسارت های احتمالی گزارشی ارایه نشده است.