به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا ، رییس بیمارستان رضوی در این کنگره گفت: کنترل و درمان سرطان در ایران اکنون به روشهای رایج مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی خلاصه شده در حالی که از دیگر جنبه های راهکارهای درمانی غافل شده ایم.

دکتر سعید هاشم زاده افزود: بیمارستان فوق تخصصی رضوی با توجه به برخورداری از مرکز پزشکی هسته ای، بخش رادیولوژی و انکولوژی پیشرفته اکنون در زمینه ارائه خدمات پزشکی و درمانی در حوزه سرطان در سطح کشور پیشرو است.

دبیر علمی کنگره سراسری سرطان گفت: در این کنگره علاوه بر ارائه آخرین یافته های تشخیص و درمان بیماری سرطان، در خصوص راه اندازی مرکز درمان سرطان در بیمارستان رضوی با حضور پزشکان و صاحبنظران هم اندیشی و تعامل می شود.

پروفسور علی گرجی افزود: در قالب این طرح به دنبال طراحی سامانه ای در بیمارستان رضوی هستیم که بتواند درمانهای جامع و پیشرفته سرطان را برای مردم ارائه دهد.

وی در ادامه گفت: در طول دو روز برگزاری کنگره 28 مقاله به صورت سخنرانی و 154 مقاله در قالب پوستر پیرامون تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری سرطان ارائه می شود.

او افزود: در این مدت پنج میزگرد تخصصی با موضوعات تازه های سرطان پستان، سرطانهای زنان، تومورهای مغز و سرطان روده بزرگ نیز ارائه می شود.

نخستین کنگره سرطان بیمارستان رضوی مشهد با حضور پزشکان و متخصصان سرطان شناسی، پرتودرمانی، جراحی اعصاب، جراحی زنان، آسیب شناسی و پزشکی هسته ای تا فردا 22 خرداد ادامه دارد.

بیمارستان فوق تخصصی رضوی متعلق به آستان قدس رضوی در زمینی به مساحت 39 هکتار در پنج طبقه از سال 1384 در مشهد دایر شده است.