به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری برنا، دکتر عباس عباس زاده با تأکید بر وجود کمبود نیروی انسانی در تمام رده های پرستاری اعم از دکترا، کارشناسی ارشد، کارشناسی و حتی رده کمک پرستاری گفت: طبیعتاً بخشی از این کمبودها نشأت گرفته از محدودیت ظرفیت نیروی انسانی در دانشگاه ها است که البته در سالهای اخیر (سال های 92، 93 و کنکور 94) یک همتی در دانشکده های پرستاری اعم از دولتی و آزاد ایجاد شده تا متناسب با توانمندی های خود ظرفیت های پذیرش را افزایش دهند.

وی افزود: البته ما در هیئت بورد بسیار مصر هستیم و توجه داریم که این افزایش ظرفیت ها مطابق با میزان توانمندی های دانشکده ها باشد و  این مسئله بدون لحاظ قابلیت ها و ظرفیت ها انجام نگیرد و به همین منظور نیز بازدیدهای مستمری در این خصوص داریم تا در صورت مشاهده چنین مواردی سریعاً به آن رسیدگی شود و حتی در مواردی که البته تعدادشان زیاد نیست حتی کاهش ظرفیت پذیرش نیز داشته ایم.

دبیر هیئت بورد پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: در مجموع رویکرد ما این است که از حداکثر توانمندی های دانشکده های پرستاری و عرصه های بالینی استفاده شود تا کمبود نیروی پرستار در سیستم بهداشت و درمان کشور تا حدودی جبران شود .

آمار انصراف از رشته پرستاری کاهش یافته است

وی یادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر رشته پرستاری در زمره رشته هایی است که با اقبال عمومی خوبی روبرو است در حالی که در سالهای قبل تعداد کسانی که این رشته را انتخاب می کردند، خیلی زیاد نبود و حتی مشاهده می شد بعضاً کسانی که این رشته را انتخاب کرده اند در میانه تحصیل انصراف می دادند ولی در سالهای اخیر با توجه به اینکه ظرفیت کاری خوبی که برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم شده است و امکان جذب در بازار کار زیاد است، خوشبختانه نه تنها آمار انصرافی از رشته پرستاری کاهش یافته بلکه ظرفیت دانشکده ها عموماً پر می شود.

دکتر عباس زاده افزود: لذا با توجه به نیاز نظام سلامت به نیروی پرستار تمایل ما بر این است که اگر در جایی ظرفیت جذب دانشجو در رشته پرستاری اعم از نیروی انسانی آموزش دهنده، فضا و امکانات بالینی مهیا است، ظرفیت پذیرش دانشجویان افزایش یابد.

وی اظهار داشت: همچنین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز همین رویکرد وجود دارد و هر جایی که توانمندی لازم برای افزایش ظرفیت جذب مهیا باشد و مطابق با دستورالعمل های شورای گسترش دانشگاه ها امکانی فراهم باشد، سعی می کنیم که ظرفیت ها را افزایش دهیم یا اگر این مقاطع تأسیس نشده است، نسبت به راه اندازی آن اقدام شود.

دبیر هیئت بورد پرستاری وزارت بهداشت درباره آمار دقیق پذیرش دانشجو در رشته پرستاری گفت: در خصوص این افزایش ها در سال 94 آماری در دست ندارم زیرا هنوز به طور دقیق آمار و اطلاعات جمع بندی نشده و به دست بنده نرسیده است اما از سال 90 که ظرفیت پذیرش ما در رشته پرستاری در دانشگاه ها اعم از دولتی و آزاد حدود کمتر از 3 هزار نفر بود الان می توانیم بگوییم که در سال 93 این رقم به حدود 7500 دانشجو رسیده است و پیش بینی ما این است که این رقم باز هم افزایش یابد.

وی افزود: به این ترتیب نسبت به سال 90 افزایشی بیش از دو برابری در ظرفیت ها اتفاق افتاده است و البته وزارت بهداشت این مجوز را هم به ما داده است که در جاهایی که امکان و پتانسیل وجود دارد باز هم تا دو برابر، افزایش ظرفیت اعمال شود و این موضوع در سال 94 پیش بینی شده است.

دکتر عباس زاده در خصوص علت بالا رفتن اقبال عمومی و استقبال از رشته پرستاری در سالهای اخیر گفت: علاوه بر بازار کار خوبی که در این رشته در داخل کشور فراهم شده است در بازار خارج نیز وضعیت بسیار خوبی وجود دارد که این مسئله نیز ممکن است برای برخی از فارغ التحصیلان جاذبه داشته باشد. علاوه بر این امکان ادامه تحصیل نیز در رشته پرستاری زیاد است و همین امر نیز به اشتیاق و استقبال از رشته پرستاری در سالهای اخیر افزوده است.

وی افزود: البته نباید از نظر دور داشت که رشته پرستاری هم اکنون از جایگاه اجتماعی خوبی نیز برخوردار شده است و طی سالهای گذشته مردم و جامعه نیز شناخت بهتری نسبت به حرفه پرستاری و قابلیت ها و توانمندی های پرستاران یافته اند و بی شک این مسئله نیز در افزایش جذابیت این رشته نسبت به سالهای گذشته افزوده است.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بنده به عنوان کسی که در حدود 20 سال گذشته به نوعی درگیر کار آموزش پرستاری بوده ام به خاطر دارم که همواره در سنوات گذشته یکی از دغدغه ها و نگرانی های ما این بود که آیا ظرفیت اعلامی در رشته پرستاری توسط داوطلبان پر می شود و یا اینکه چه تعداد از داوطلبان اولیه در حین تحصیل انصراف خواهند داد اما خوشبختانه وضعیت و شرایط نسبت به سنوات گذشته بسیار دگرگون شده است و جاذبه در رشته پرستاری به نسبت سالهای گذشته بسیار افزایش یافته است.

استاندارد 4 پرستار به ازای هزار نفر

وی در پاسخ به این سوال که افزایش دو برابری ظرفیت می تواند پاسخگوی نیاز سیستم بهداشت و درمان کشور به نیروی پرستار باشد، گفت: باید در نظر داشت که نیاز بازار یک مسئله است و ظرفیت بکارگیری نیروها مسئله ای دیگر است. به هر حال اگر ما بخواهیم بسته به نیازهایمان جذب نیرو داشته باشیم و جامعه ای سالم را در نظر بگیریم باید به ازای هر هزار نفر جمعیت 4 پرستار داشته باشیم که این وضعیت ایده آل است ولی باید در نظر داشت که متاسفانه ظرفیت بکارگیری نیروها در سیستم بهداشتی و درمانی محدود است.

دکتر عباس زاده ادامه داد: به عنوان مثال یکی از پر سرو صدا ترین موارد در جذب پرستار مربوط به زمانی بود که با جذب 23 هزار نیرو موافقت شد که عملاً نیز تمام آن صرف جذب پرستار نشد و یک تعداد غیر پرستار نیز جذب شدند و لذا این طور نیست که سیستم جذب پرستار نیز به اندازه نیاز وجود داشته باشد.

وی افزود: لذا وقتی اعلام می شود که به تعداد نیروهای شاغل کنونی نیازمند جذب نیروی پرستار هستیم به معنای این نیست که اگر امروز این تعداد را داشته باشیم، قادر به جذب همگی آنها به بازار کار هستیم بنابراین به تدریج باید ظرفیت جذب پرستار ایجاد شود که این امر مستلزم اصلاح ساختار ها از جمله بکارگیری نیروی پرستار در حوزه بهداشت، شکل گیری سیستم مراقبت در منزل و مراقبت های بعد از بستری شدن در بیمارستان و ساماندهی مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان و مراقبت در آسایشگاه ها است.

نایب رئیس سازمان نظام پرستاری یادآور شد: اگر این ظرفیت ها ایجاد شود بی شک ما با کمبود شدید نیروی پرستار مواجه هستیم ولی اگر این ظرفیت ها به تدریج ایجاد می شود، به تدریج می توانیم ظرفیت پذیرش پرستار را  در مراکز مختلف افزایش دهیم تا این تناسب در عرضه و تقاضا بالاخره در جایی به حد تعادل برسد.