به گزارش گروه وزارت جوان خبرگزاری برنا، اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان در سال 94 روز گذشته به ریاست استاندار و حضور مدیران، روسای دانشگاه ها و جوانان برتر در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار چهارمحال و بختیاری در ابتدای این جلسه گفت: دغدغه دولت و مدیران باید رسیدگی و حل مشکلات جوانان باشد و هیچ کوتاهی را در رسیدگی به امور جوانان نمی پذیرم.

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند ستاد ساماندهی امور جوانان افزود: مدیران حوزه جوان را جدی بگیرند زیرا قشر بزرگی از جامعه را جوانان تشکیل می دهند که در صورت آسیب به این حوزه صدمات جبران ناپذیری وارد می شود.

به گفته وی دولت برای حل مشکل اشتغال، مسکن و ازدواج جوانان برنامه های متنوعی را در دست اقدام دارد که از جمله می توان به پرداخت وام ازدواج، وام خود اشتغالی و وام خرید مسکن اشاره کرد.

استاندار در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان جایگاه این ستاد را بسیار ارزشمند دانست که می تواند در شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای خدمت رسانی به جوانان بسیار موثر باشد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه به ارائه گزارش وضعیت اشتغال پرداخت و گفت: خصوصی سازی اگر به نحو مطلوب انجام شود قطعا در کاهش آمار بیکاری جوانان موثر است.

 قاسمی از تشکیل 10 کارگروه زیر مجموعه ستاد ساماندهی امور جوانان خبر داد که با هدف توجه بیشتر به تمامی حوزه های مرتبط با جوانان شکل گرفته است.

بنابراین گزارش؛ در ادامه این جلسه، دبیر هماهنگی بانک های عامل استان به ارائه گزارش وام های پرداختی در حوزه ازدواج و اشتغال پرداخت و احکام اعضای کارگروه های ذیل ستاد ساماندهی به مدیران اهدا شد.

کمیته های تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده، اشتغال، مسکن، هویت، مشارکت های اجتماعی، اوقات فراغت، دینداری، معنویت و اخلاق، آسیب های اجتماعی، سبک زندگی و فضای مجازی از زیر مجموعه های ستاد ساماندهی امور جوانان استان چهارمحال و بختیاری هستند.