به گزارش خبرنگار آموزش خبرگزاری برنا ،  فانی در نشست مشترک با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز خرسندی از اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه منعقد شده میان وزارتخانه آموزش و پرورش و سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: یکی از مهم ترین پنج سیاست و اولویت آموزش و پرورش در دولت یازدهم انجام برنامه ها و فعالیت های مشارکتی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بر خلاف رویه گذشته در آموزش و پرورش که نسبت به هر نوع مشارکتی واکنش منفی وجود داشت، در حال حاضر از هر نوع مشارکتی که منجر به افزایش توان مادی و معنوی آموزش و پرورش کشور و کمک به حل چالش های این بدنه بزرگ اجتماعی شود، استقبال می شود.

وی با اشاره به جمعیت 13 میلیونی دانش آموزان و یک میلیونی معلمان، اظهار کرد: این جمعیت در پیوند با حداقل اعضایی که خانواده هر دانش آموز را تشکیل می دهد در حدود 40 میلیون از جمعیت کشور را در بر می گیرد و این به معنای تاثیر آموزش ها در بخش عظیمی از بدنه اجتماع است.

فانی ضمن یادآوری محدودیت منابع در آموزش و پرورش، همچنین اهمیت برنامه ریزی برای آموزش مباحثی جدای از مباحث تئوریک به دانش آموزان و سیاست گذاری برای آموزش و تربیت همه جانبه نگر دانش آموزان، خاطرنشان کرد: اهمیت همین موارد است که ما را برای انجام طرح های مشارکتی ترغیب می کند.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش از هر گونه همکاری با محیط زیست جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست استقبال می کند اما باید برای تامین منابع مالی این مشارکت، اقدامات لازم به عمل آید.