به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری برنا ، سردار "رضا محمدی یگانه" در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران انتظامی استان از انتقال یک محموله مواد مخدر از استان کرمان به هرمزگان مطلع و موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران حین گشت زنی محسوس و نامحسوس، به سه دستگاه پژو 405 و یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و دستور ایست دادند که خودرو ها بدون توجه به فرمان پلیس اقدام به فرار کردندکه مأموران در یک عملیات ضربتی خودروها را متوقف و در بازرسی از آن ها 563 کیلو و300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد و 6 نفر نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان افزود: در عملیاتی دیگر، مأموران انتظامی شهرستان "حاجی آباد"، در راستای اجرای کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه وانت پیکان مشکوک و پس از یک تعقیب و گریز کوتاه خودرو متوقف و در بازرسی از آن 300 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

وی افزود: همچنین مأموران انتظامی شهرستان "میناب"، در بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان، 211 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف و یک سوداگر مرگ در این زمینه دستگیر شد.

سردار "محمدی یگانه" در ادامه از کشف 69 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک، توسط مأموران یگان تکاوری ثامن الحجج استان خبر داد و گفت: مأموران درپی اعلام خبری مبنی برقاچاق مواد در حوالی روستای چاه اسماعیل،در بازرسی از یک دستگاه پراید 69 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف و یک متهم در این زمینه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: همچنین مأموران انتظامی ایستگاه بازرسی فاریاب شهرستان "رودان " به یکدستگاه وانت پیکان مشکوک شده و در بازرسی از آن 37 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک، که به شکل ماهرانه ای جاساز شده بود کشف و دو قاچاقچی را در این زمینه دستگیر کردند.

وی ضمن هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ تصریح کرد: مأموران انتظامی استان هرمزگان با تمام توان خود و با جان و دل در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تلاش می کنند.