معاون امور سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور در گفتگو با برنا:

فقدان قانون مهمترین معضل سمن ها در کشور است/ تدوین لایحه مشارکت های اجتماعی تا دو ماه آینده

فقدان قانون مهمترین معضل سمن ها در کشور است/ تدوین لایحه مشارکت های اجتماعی تا دو ماه آینده

بهمن مشکینی فقدان قانون را مهمترین مانع فعالیت سمن ها در کشور دانست و از تدوین لایحه مشارکت های اجتماعی تا دو ماه آینده خبر داد.

بهمن مشکینی معاون امور سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جوان خبرگزاری برنا، با بیان این مطلب افزود:  تعداد سمن ها(NGO) در کشور بسیار کمتر از آن چیزی ست که باید باشد، این مساله ناشی از نبود قانون، مدیریت ناصحیح این سازمانها، فقدان فرهنگ در دستگاه های اجرایی، عدم فعالیت و مهارت  فعالان اجتماعی و برخودرهای سینوسی با این سازمانها است.

وی مهمترین معضل سمن ها را فقدان قانون دانست و تصریح کرد:  مقررارت باید با نگرشی جدید تغییر کنند، تشکل ها و فعالان اجتماعی در این حوزه فعال شوند، آموزش های لازم را ببینند و مهارت پیدا کنند.

مشکینی با اشاره به اقدامات پیش رو در زمینه احیای سازمانهای مردم نهاد(سمن) ادامه داد: گسترش کمی تشکل ها یکی از این اقدامات است و تلاش می کنیم بحث صدور مجوز را تا می توانیم ساده می کنیم. توسعه کیفی آموزش سمن ها و آموزش بدنه اجرایی دولت مساله بعدی ست که در این زمینه پیگیری خواهیم کرد.

مشاور قائم مقام وزیرکشور با اشاره به لایحه مشارکت های اجتماعی افزود: هم اکنون لایحه در کمیسیون تخصصی دولت به تصویب رسیده است و کمیسیون اصلی و دولت هم آن را در دو ماه آینده مرورخواهند کرد و به مجلس ارائه خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار اجتماعی

    اخبار برگزیده