به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا ، دادگستری استان خراسان رضوی روز دوشنبه دوازدهم مرداد ماه حکم قطع دست و پای یک "سارق مسلح" را به اتهام "محاربه" اجرا کرد.

برپایه این گزارش ،این زندانی که با اسم اختصاری "رحمان-ک" معرفی شده از توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب مشهد به اتهام "محاربه" به قطع دست راست و پای چپ محکوم شده بود و "صبح روز دوشنبه در زندان مرکزی مشهد و با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم صادره از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب، قضات اجرای احکام در زندان مرکزی مشهد حضور یافتند و حکم رحمان.ک" به اجرا گذاشته شد.

این گزارش حاکی ست ، "ساعت 11:30 نوزدهم بهمن سال 1392، سه موتورسوار نقابدار که مسلح نیز بودند به بانک ملی شعبه بولوار فرامرزعباسی مشهد دستبرد زدند و بیش از 129 میلیون تومان وجه نقد را به سرقت بردند. دقایقی بعد و با تماس یکی از شهروندان، یگان های انتظامی در محل حادثه حضور یافتند و به ردزنی دزدان مسلح پرداختند.

بررسی های میدانی ماموران و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نشان داد که سارقان با رها کردن موتورسیکلت، سوار یک دستگاه پژوپارس شده اند و در مسیر 100 متری فجر در حال فرار هستند. با این سرنخ ماموران به تعقیب سارقان مسلح پرداختند که ناگهان با شلیک گلوله از سوی دزدان مسلح، درگیری وحشتناکی در بزرگراه فجر آغاز شد.

در همین هنگام گلوله ای به سینه یکی از ماموران انتظامی اصابت کرد اما به خاطر استفاده مامور از جلیقه ضدگلوله آسیب چندانی به وی نرسید و در این درگیری مسلحانه که دقایقی به طول انجامید راننده خودروی پژو پارس نیز بر اثر اصابت گلوله ماموران مجروح شد و در بیمارستان جان باخت اما عضو دیگر این باند به دام افتاد و در بازرسی از داخل خودرو پول های مسروقه و نارنجک جنگی کشف شد. با اعتراف دزد دستگیر شده کارآگاهان اداره جنایی عملیات دستگیری سرکرده فراری باند را در دستور کار قرار دادند تا این که حدود ساعت یک بامداد بیستم بهمن وی را نیز دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه سارقان مسلح، تعدادی سلاح جنگی، مهمات، جلیقه ضدگلوله، چند دستگاه خودرو و موتورسیکلت به همراه دیگر لوازم و تجهیزات سرقت های مخوف کشف شد" و پس از آن "با صدور دستور ویژه ای از سوی غلامعلی صادقی دادستان مشهد این پرونده به شعبه 904 دادسرای انقلاب مشهد ارجاع شد و بدین ترتیب تحقیقات قضایی با حضور بازپرس ویژه در پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه یافت" و متهمان سرقت های مسلحانه " به 7 فقره سرقت مسلحانه دیگر از بانک های مشهد اعتراف کردند و اظهار داشتند که اقدامات مجرمانه خود را از سال 1383 آغاز کرده اند."

به این ترتیب دادستانی مشهد این دو سارق مسلح که "رحمان-ک" و "مهدی-ر" نام دارند به "محاربه" متهم کرد و قاضی شعبه دوم دادگاه انقلاب مشهد نیز آنها را به "قطع دست راست و پای چپ" محکوم کرد.

 مقام های دادگستری خراسان رضوی گفته است  که این محکومان به "قطع دست راست و پای چپ" به "رای صادره از سوی دادگاه انقلاب اعتراض نکردند و این حکم پس از طی مهلت قانونی قطعیت یافت.

"بنابراین گزارش صبح روز دوشنبه دوازدهم مرداد ماه "با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم صادره از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب، قضات اجرای احکام نیز در زندان مرکزی مشهد حضور یافتند و حکم رحمان.ک اجرا شد" و این در حالی است که "متهمان این پرونده در برخی جرایم دیگر نیز به زندان محکوم شده اند که باید مجازات های دیگر خود را تحمل کنند."

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: