به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا،  سعید اوحدی  گفت: خوشبختانه بر اساس پیش بینی های انجام شده جمعیت زائران ایرانی حاضر در مدینه تا پایان امروز(پنجشنبه) 12 شهریورماه به بیشترین میزان خود یعنی 14 هزار و 900 نفر می رسد و این در حالی است که جمعیت زائران ایرانی حاضر در مکه مکرمه 8 هزار نفر است که این زائران بخشی از مناسک حج خود را انجام داده اند.

وی وضعیت سلامت زائران ایرانی در سرزمین وحی را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: متأسفانه یک زائر 74 ساله ایرانی بدلیل عارضه قلبی دوم شهریور ماه در مدینه منوره دعوت حق را لبیک گفت که با رضایت خانواده ایشان آن مرحوم در قبرستان بقیع دفن شد.

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده از امروز آغاز شده و در طی امروز جمعیت 1164 زائر ایرانی از طریق فرودگاه جده  وارد عربستان می شوند که این عزیزان در میقات جحفه مُحرم شده و از آنجا عازم مکه مکرمه می شوند.

اوحدی خاطر نشان کرد: پروازهای مدینه قبل حج امسال به مقصد فرودگاه مدینه منوره تا 20 شهریورماه ادامه دارد و پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده نیز تا 26 شهریور تداوم خواهد داشت و براین اساس جمعیت زائران و عوامل اجرایی حج جمهوری اسلامی تا پایان اعزام ها به 64 هزار نفر خواهد رسید

 عذرخواهی اوحدی از گروهی از زائران

رئیس سازمان حج یادآور شد: بدلیل اختلالی که در یک مقطعی در نرم افزار وزارت حج عربستان پدید آمده بود، تعداد 67 نفر از زائران با تأخیر به سفر حج مشرف شدند و نتوانستند با همراهانشان وارد سرزمین وحی شوند که از این بابت از این گروه از زائران عذرخواهی می کنیم.

وی در این خصوص افزود: با پیگیری های صورت گرفته و طی جلسه اخیر با وزیر حج عربستان ، دستورات لازم برای صدور ویزای این عزیزان صادر شده و امیدواریم با اعزام آخرین نفر از زائران ایرانی به عربستان، تعداد حجاج کشورمان به 64 هزار نفر برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان بیان کرد: تا ساعت 24 امروز (پنجشنبه) تعداد زائران ایرانی حاضر در عربستان به 24 هزار و 353 نفر خواهد رسید.