به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سرهنگ "رضا بهروزی"  گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر اینکه شخصی با هویت معلوم با استفاده از شیوه دادن چک افراد غیر، مبادرت به چندین فقره کلاهبرداری با عناوین خرید احشام، خودرو و لوازم منزل کرده است، مراتب با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های دقیق پلیسی، مشخص شد فرد مورد نظر دارای 11 فقره دستور جلب به مبلغ بالغ بر 2 میلیارد ریال از مراجع قضایی شهرستان کلاله بوده و در مکان خاصی سکونت نداشته و به سبب اعمال مجرمانه متواری است.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاله تصریح کرد: ماموران با استفاده از شگردهای خاص پلیسی، فرد تحت تعقیب را که درصدد انجام کلاهبرداری دیگری بود، با یک دستگاه خودروی پژو 405 در یکی از روستاهای اطراف کلاله دستگیر کردند.

بهروزی خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروی متهم تعداد 12 فقره چک سفید امضاء به نام افراد غیر، کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات تکمیلی از متهم مشخص شد وی با استفاده از برگ چک 2 نفر دیگر و همسرش اقدام به کلاهبرداری از افراد متعدد در شهرستان‌های کلاله، مراوه‌تپه، گنبد، مینودشت، قوچان و چندین شهرستان دیگر کرده است.

وی با بیان اینکه موضوع جهت شناسایی مالباختگان و افراد مرتبط دیگر تحت بررسی است، گفت: متهم نیز پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کلاله در پایان از شهروندان خواست تا در انجام معاملات بخصوص با چک، هرگز از افراد ناشناس که معروفیت و اعتبار کافی ندارند، چک قبول نکنند و درصورت نیاز از بانک عامل استعلام نمایند و به محض فقدان یا سرقت چک و اوراق بهادار در اسرع وقت به بانک عامل و مراجع انتظامی مراجعه کنند.