به گزارش گروه خبری خبرگزاری برنا، سرهنگ "علی‌اکبر اژدری" گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان علی‌آباد در یک عملیات پلیسی، موفق به شناسایی یک پزشک قلابی در شهر فاضل‌آباد شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان علی‌آباد بیان کرد: ماموران بر اساس استعلام‌های انجام شده و تحقیقات پلیسی، متوجه شدند این فرد تنها تا مقطع سوم راهنمایی ادامه تحصیل داده اما با جعل عنوان و معرفی خود به عنوان پزشک طب سنتی، در یک واحد صنفی در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: این پزشک قلابی که اهل یکی از شهرستان‌های استان فارس بوده است، با معرفی خود به عنوان یک پزشک متخصص در زمینه طب سنتی و داروهای سنتی، اقدام به تاسیس داروخانه و تجویز دارو برای بیماران می‌کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با هماهنگی مرجع قضائی و اعزام اکیپی از ماموران پلیس امنیت عمومی و نماینده شبکه بهداشت شهرستان علی‌آباد، در بازدید از مکان مورد نظر،  200 قلم داروی غیرمجاز به همراه چهار عدد آلات و ادوات معاینات پزشکی کشف شد.

سرهنگ اژدری خاطرنشان کرد: متهم برای انجام تحقیقات، به پلیس امنیت عمومی منتقل و در تحقیقات به عمل آمده در اعترافات خود بیان کرد که دوره تخصصی را در کشور هندوستان طی کرده و چند سالی نیز در کشور امارات اقامت داشته است.

در همین راستا پرونده قضائی تشکیل و متهم با قرار 400 میلیون تومانی روانه زندان و همچنین با هماهنگی مرجع قضائی، واحد صنفی تحت فعالیت این متهم نیز پلمب شد.