به گزارش گروه خبری خبرگزاری برنا، سرهنگ "دوستعلی جلیلیان" با اعلام این خبر افزود:  تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس آگاهی  شهرستان ایرانشهر عنوان کردند که  پدر و پسری، با فروش چند قطعه زمین به قیمت 12 میلیارد و 370 میلیون ریال، از آن ها کلاهبرداری کرده اند.

وی تصریح کرد: در تحقیق از شکات مشخص شد که کلاهبرداران زمین های مذکور را به چند نفر دیگر نیز فروخته اند که در این زمینه با بررسی‌های دقیق به عمل آمده توسط کارآگاهان، 40 نفر از شکات شناسایی شدند و طی تحقیقات جداگانه از آنان مشخص شد، متهمان با جعل اسناد و مدارک اقدام به فروش چندین قطعه زمین با کاربری تجاری و مسکونی و کشاورزی، در قسمت‌های مختلف سطح شهر، به متراژ تقریبی ده هزار متر مربع کرده اند.

سرهنگ جلیلیان افزود: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی آدرس محل اختفای متهمان توسط ماموران پلیس آغاز و سرانجام پس از چندین روز کار اطلاعاتی و عملیاتی و اقدامات فنی، محل اختفای یکی از متهمان در ایرانشهر شناسایی و نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم که در تحقیقات اولیه سعی داشت، خود را بی گناه جلوه دهد، در مقابله با ادله و شواهد محکم و انکار ناپذیر کارآگاهان پلیس،به کلاهبرداری از 40 نفر از شهروندان با استفاده از جعل اسناد به ارزش 12 میلیارد و 370 میلیون ریال با همکاری یک نفر دیگر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ایرانشهر با اشاره به اینکه تلاش‌های پلیس برای دستگیری متهم دیگر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: این متهم پس از تکمیل تحقیقات با معرفی به مراجع قضائی روانه زندان شد.

سرهنگ جلیلیان از شهروندان خواست تا در هنگام انجام هرگونه خرید و املاک از ادارات و دستگاه های مربوطه مانند اداره ثبت اسناد استعلام کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.