به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از  انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران ، دکتر ابوالفضل مهدیزاده به اعلام جزئیات دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی پرداخت و گفت : این کنگره از 16 تا 19 مهرماه در محل سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود. 

وی افزود: تا کنون حدود 600مقاله به دفتر دبیرخانه کنگره رسیده است که تعدادی پس از داوری انتخاب شده و به صورت پوستر و سخنرانی ارائه می شوند. 

دبیر دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی با بیان اینکه مهمانانی از اروپا و امریکا در این کنگره حضور دارند گفت: لاپاراسکوپی، پره ناتولوژی و مامایی ازجمله بخش های کنگره هستند و 18 پانل در نظر گرفته شده است. 

مهدیزاده ادامه داد: اهمیت زایمان طبیعی و چالش های آن، کاهش مرگ و میر مادران در حین زایمان، دانستنی های پزشکی قانونی، مشکلات زنان در دوران یائسگی و اختلالات جنسی برخی موضوعات مطرح در پانل ها هستند. 

وی همچنین از نمایش جراحی هایی به صورت زنده توسط پزشکانی برجسته از فرانسه و مصر با موضوع سرطان دهانه رحم و لاپاراسکوپی خبر داد و گفت: در این کنگره برای نخستین بار جراحی جنین نمایش داده خواهد شد. گروهی ازخارج از کشور درباره جراحی روی جنین در شکم مادر مباحثی را ارائه خواهند کرد. 

دبیر دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی گفت: ازعلم روز دنیا عقب نیستیم، اما دانش، تکنولوژی های جدید و فوت و فن هایی وجود دارد که باید به همکاران منتقل و دانسته های آنها بروز شود.

دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی  16 تا 19 مهرماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 6-8830964  تماس و یا به سایت www.icog.ir  مراجعه نمایند